Dispecer Transport International

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Cartrans active.

Vezi toate job-urile Dispecer Transport International active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Cartrans
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 23.04.2023

    Suntem o companie fondata pe principii de egalitate a oportunitatilor oferite angajatilor, guvernata de legea performantei si competitivitatii, condusa de oameni tineri si talentati.
    Cartrans Preda activeaza pe piata de transport intern si international de marfuri, compania noastra fiind recunoscuta pentru profesionalism, siguranta și inovatie.Secretul succesului sta in strategia de dezvoltare a companiei, precum si în munca depusa de echipa pentru a asigura ritmicitatea curselor, respectarea orelor de program, fidelizarea clientilor.
    Pe viitor, compania intentioneaza asigurarea unor servicii complete clientilor sai, precum si dezvoltarea de activitati conexe transportului de marfa, care sa contribuie la sporirea eficientei, la reducerea costurilor operationale dar si la cresterea continua a nivelului serviciilor.

    Cerinte

    Experienta minim 1 an in transporturi rutiere pe pozitia de dispecer;
    Cunostinte: limba engleza, orice alta limba straina reprezinta un avantaj;
    Cunostinte: Word, Excel, Outlook;
    Abilitatea de rezolvare a problemelor, abilitati de comunicare, planificare si organizare a activitatilor, spirit de echipa.

    Responsabilitati

    Preluarea/ planificarea comenzilor de transport;
    Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii si mentinerea relatiei cu clientii;
    Cautarea permanenta a solutiilor privind optimizarea costurilor de transport; Intretinere baza de date in sistem ERP.

    Pachet salarial competitiv si bonus in functie de performante;
    Acces la asigurări medicale private extinse;
    Training pe parcursul evoluției carierei tale și o varietate de proiecte în care te poți implica;
    Posibilitati de dezvoltare a carierei in cadrul grupului de firme Cartrans.

    Sacele,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (68)