Senior SAP Financial Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Senior SAP Financial Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.02.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: Enel Romania
    Departament: Planificare, raportare, control financiar si P&C Staff and Services
    Locatie: Bucuresti
    Contract: pe perioada nedeterminata

    Competente profesionale si tehnice necesare:

    Studii superioare in domeniul economic (ASE-CIG, FABBV);
    Experienta generala de minim 3 ani; Cunostinte operare PC (SAP modul controlling, Internet, Windows, MS Office, cu precadere Excel si Powerpoint);
    Cunostinte operare/utilizare aplicatii informatice implementate in cadrul Societatii; Competente in domeniul economic;
    Limba engleza mediu-avansat;
    Gandire analitica, abilitati de comunicare;
    Orientare spre solutionarea problemelor in echipa;
    Capacitate de a comunica eficient, atat in interiorul echipei cat si la nivel institutional; Abilitate de a invata repede;
    Proactivitate si flexibilitate.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Administreaza si monitorizeaza modelul de control in SAP aferent inregistrarilor pe centre de cost, centre de profit si comenzi dedicate;
    Asigura suport in inchiderea lunara atat cea IFRS cat si cea locala prin mentenanta si rularea ciclurilor de distributie de costuri;
    Asigura suport in proiectele de dezvoltare si implementare SAP si sisteme conexe de bugetare si planificare din cadrul departamentului de controlling;
    Pregateste lista de costuri indirecte Opex-Capex pe categorii si companii utilizand tranzactia SAP;
    Asigura inchiderea si deschiderea perioadelor in modulul de controlling SAP;
    Asigura suport in gestionarea maparii lor din modulul decontrolling cu sistemele conexe (ex: SAP HR, SAP Simplefinance);
    Asigura suport in pregatirea rapoartelor din sistemul de BI pentru echipa de controlling; Asigura suport in raportarile si proiectele ad-hoc din companie aferente implementarilor IT si tuturor automatizarilor.

    Ce avem de oferit:

    Pachet salarial competitiv;
    Reduceri pentru servicii medicale;
    Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
    Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
    Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    O structură multinațională în care poți construi o carieră.

    Ce altceva trebuie să știi?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Enel România este, alături de Enel Servicii Comune, una dintre companiile din Grupul Enel în România care au rolul de a susține liniile de business principale – furnizarea, distribuția, producția energiei electrice și dezvoltarea de soluții inovatoare. Această companie susține activitatea tuturor celorlalte companii din grup prin funcții de comunicare, resurse umane, financiar, IT, legal, afaceri instituționale și sustenabilitate și așa mai departe.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (210)