Sales Support Specialist

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.01.2022

    The Nestle Group is the World's leading Nutrition, Health and Wellness Company with an annual turnover of 109, 7 billion Swiss francs and more than 281 000 employees worldwide. We offer an attractive and dynamic international working environment with constant opportunities for development, reflecting our conviction that people are our most important asset.

    Cerinte

    Experienta de minim 3 ani pe un post similar in aria Sales Admin
    Absolvent studii superioare;
    Foarte bune abilitati operare Microsoft Office Excel
    Capacitatea de organizare, prioritizare si implicarea in mai multe proiecte simultan
    Capacitate de a lucra cu termene de predare foarte stricte
    Capacitatea de a lucra sub presiune
    Engleza – nivel mediu;

    Responsabilitati

    • Verificarea, calcularea şi elaborarea documentaţiei in vederea obţinerii de discount-uri conform conditiilor comerciale
    • Crearea provizioanelor/platilor in sistem conform anexelor contractuale si SLA. Comunicarea cu NBS (O2C) pentru inregistrarea platilor.
    • Comunicarea cu NKAM/KAM/NFSM/RSM in legatura cu raportari externe (Scorecards), facturi, contracte, promotii, fise logistice pentru listare produse noi etc.
    • Comunicarea cu clientii externi IKA&DBP in legatura cu preturi, produse, facturi, fise logistice listare produse
    • Emiterea facturilor de corectie pret pentru reclamatiile efectuate de catre client
    • Colaboreaza cu departamentul FICO/CustomerService/LGO in ceea ce priveste crearea clientilor
    • Colaboreaza cu departamentul FICO/Planning in ceea ce priveste crearea/ stergerea produselor noi/vechi aparute in sistem
    • Actualizeaza/arhiveaza contracte, termene de plata, alte documente
    • Centralizeaza/prelucreaza/analizeaza rapoarte saptamanale/lunare de sell-out&stock pentru clientii internationali (IKA)
    • Suport pentru Sales Director, National Field Sales Manager si Business Development Manager pentru colectarea de date pentru prezentari si crearea in Power Point a prezentarilor necesare (OMP/TMS etc.)
    • Suport pentru departamentele de Vânzări, Marketing, Supply Chain şi Financiar în elaborarea rapoartelor şi a problemelor administrative

    • Parte activa in proiectul PDH (proiect de colectare si prelucrare a datelor referitoare la produsele din portofoliul Nestle)
    • Verificarea, calcularea şi elaborarea rapoartelor referitoare la performanta echipei operationale (Field Sales Force) – Bonus data

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>