Inginer Electro-Energetic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enel Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Electro-Energetic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Enel Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.02.2022

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Cerinte

    Companie: E- Distributie MUNTENIA
    Departament: Energy Recovery Romania - Reconstructions
    Locatie: Str. Petre Ispirescu nr 70-72, sector 5, Bucuresti
    Contract: perioada determinata prin intermediul partenerului nostru de leasing de personal

    Competente profesionale si tehnice necesare:

    -Studii universitare pentru licenta;
    -Minim 1 an experienta in domeniul electroenergetic;
    -Cunostiinte tehnice;
    -Cunostiinte aplicatii informatice: Microsoft Office, CROS, CRM, Argus;
    -Capacitate de analiza si sinteza;
    -Capacitate de organizare;
    -Capacitate de lucru in conditii de stres;
    -Cunoasterea limbii engleze.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    -Executa derularea procesului aplicat cazurilor de recalculare si valorificare a energiei consumate si neinregistrate de sistemele de masura, cazuri identificate in baza verificarilor specifice efectuate de echipele operative din cadrul societatii;
    -Analizeaza, in conformitate cu procedurile in vigoare, documentatia primara necesara realizarii corecte si transpareante a procesului de reconstructie a energiei consumate si neinregistrate de grupurile de masura;
    -Propune solutii de tratare a reclamatiilor privind erorile de masurare a energiei electrice consumate, in conformitate cu normele legale si procedurile interne in vigoare, concordat cu punctul de vedere al clientului;
    -Realizeaza recalcularea energiei de recuperat in conformitate cu deciziile stabilite in cadrul sedintei comisiei tehnice;
    -Redacteaza si opereaza in sistemele informatice dedicate documentatia aferenta procesului de recalculare si valorificare a energiei recuperate;
    -Acorda suportul necesar cazurilor de reclamatii sau consumuri neinregistrate, tratate de catre alte departamente din cadrul societatii.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:
    • Pachet salarial competitiv;
    • Reduceri pentru servicii medicale;
    • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    • Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
    • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
    • Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    • O structură multinațională în care poți construi o carieră;
    • Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie să știi?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel Romania >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (165)