Senior Accountant AP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile eMAG active.

Vezi toate job-urile Senior Accountant AP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.08.2022
    Scurta descriere a companiei

    Grow Faster.

    We’re always looking for the ones truly passionate about their work. If you are amongst them, you can rest assured there is a place for you in eMAG. We grew very fast and we are determined to keep doing so. What brought us here is our desire for continuous evolution and practical results.

    At eMAG, a set of strong principles guide our daily work: we understand the client, we think like a successful entrepreneur, we make decisions supported by data, we assess the impact of our projects, we act responsibly, we support each other and we grow with the business. They define us and help us become the favorite shopping destination for our clients.

    Almost 6000 people are working now in eMAG. We strongly believe in people development and therefore every year we invest more and more energy and resources to remain an organization that is constantly learning. We want to make sure that you’ll have the most talented colleagues, as well as the proper environment to grow and achieve great results, to become what you desire on a personal and professional level.

    Cerinte

    Grow Faster. Grow Further. Echipa Finance din eMAG se ocupă cu dezvoltarea business-ului și optimizarea alocării de resurse prin planificare, auditare, contabilitate și control al finanțelor companiei. Activitatea zilnica presupune proiecte din zona financiara comerciala, operationala, marketing, dar si pe alte zone de impact precum trezorerie, contabilitate sau raportare. Alături de noi nu obții doar experiență. Câștigi determinare, agilitate și o deschidere către nou care te va propulsa spre idealul tău profesional.

    Știi că te potrivești dacă bifezi:

    - Studii superioare in domeniul economic;
    - Experienta anterioara in contabilitate (minimum 3 ani);
    - Cunostinte SAP - nivel avansat;
    - Excel - nivel avansat;
    - Limba engleza – nivel mediu;
    - Bune aptitudini de comunicare si relationare;
    - Gandire analitica si orientata spre rezolvarea problemelor;
    - Capacitate de planificare si organizare.

    Responsabilitati

    Ce rol te așteaptă în echipa eMAG?

    - Verifica/ inregistreaza facturile primite de la furnizorii interni/ externi;
    - Se asigura ca toate facturile sunt inregistrate corect si la timp;
    - Verifica corelarea facturilor cu comenzile din SAP;
    - Urmareste existenta/ recuperarea facturilor de la furnizori pentru marfa returnata;
    - Se asigura ca toate diferentele cantitative si de pret existente intre receptie si factura sunt procesate la timp si rezolvate;
    - Se asigura de urmarirea si recuperarea solduri neincasate vechi;
    - Se asigura de efectuarea compensarilor datoriilor reciproce existente, inainte de plata catre furnizori;
    - Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii;
    - Verifica si analizeaza solduri conturi contabile.

    Alte informatii

    De ce beneficii te bucuri la eMAG?

    - Pachet salarial competitiv;
    - Primești un buget flexibil pentru tichete de masa, turism intern, pensie privata, cursuri de limbi straine;
    - Abonament medical la Medicover sau Medlife;
    - Primesti discount-uri si la serviciile oferite de partenerii nostri – banking, telefonie, medicina dentara, wellness sau cafenele;
    - Biblioteca Bookster: alegi ce vrei sa citesti, iar cartile vin la birou in fiecare saptamana.​

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (111)