Treasury Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Electromontaj active.

Vezi toate job-urile Treasury Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Electromontaj
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.02.2022

    Electromontaj este o companie globală de construcții-montaj, cu sediul în România, cu proiecte în întreaga lume. Proiectăm, construim, transformăm şi menţinem infrastructura pentru distribuţia inteligentă a energiei electrice.

    Cerinte

    Studii superioare absolvite in domeniul Economic/Financiar;
    Experienta pe un post similar minim 5 ani;
    Cunostinte limba engleza nivel avansat;
    Cunoștințe bune de MS Office;
    Persoana comunicativa, deschisa, atenta la detalii, proactiva;

    Responsabilitati

    Întocmește rapoarte legate de factoring;
    Efectuează analiza pentru utilizarea liniilor de credit, inclusiv întocmirea documentației solicitate;
    Procesează plățile după verificarea documentației justificative;
    Gestionează relațiile cu băncile;
    Contribuie la dezvoltarea continuă a activităților și metodelor de control al riscului de trezorerie în conformitate cu evoluțiile actuale ale pieței
    Menține și actualizează fișierele specifice cu informații despre piețele financiare;
    Întocmește rapoartele solicitate de conducere;
    Contribuie la îmbunătățirea continuă a proceselor de lucru;
    Realizeaza procesul de incasare si verificarea platilor;
    Monitorizeaza balanta de numerar zilnic;
    Schimburi valutare;
    Coordoneaza echipa de treasory din cadrul companiei;

    Alte informatii

    Mediu de lucru dinamic;
    Program de lucru flexibil;

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (63)