Responsabil achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Robertt Metal Design active.

Vezi toate job-urile Responsabil achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Robertt Metal Design
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.02.2022

    Suntem o companie romaneasca, ce activeaza in domeniul constructiei si intretinerii utilajelor din industria cartonului ondulat. Echipa Robertt este in continua crestere, cautam colegi ambitiosi carora le surade ideea de a se dezvolta alaturi de o companie 100% romaneasca. Apreciem corect experienta si deopotriva incurajam colegii aflati la inceput de drum. Sediul si punctul de lucru se afla in Bucuresti, unde se desfasoara/ coordoneaza activitatile împărțite in trei direcții: proiectare si construcție de utilaje si echipamente, prestarea de servicii (instalări, relocări, mentenanță) pentru firmele care activează in domeniul ambalajelor din carton ondulat, proiectarea si execuția de piese de schimb pentru utilajele din industria cartonului ondulat.

    Cerinte

    • Studii medii/ superioare finalizate;
    • Carnet de conducere cat. B;
    • Minim 2 ani experiența relevanta;
    • Cunoștințe operare PC - minim nivel mediu (pachetul Microsoft Office);
    • Persoană foarte organizată, cu abilitați de comunicare si negociere, orientată către rezultate și performanță;
    • Spirit de inițiativa, orientare către rezolvarea problemelor, abilitatea de a lua decizii.

    Responsabilitati

    • Identifică potențiali furnizori în funcție de solicitările recepționate;
    • Solicită oferte de preț și negociază condițiile comerciale cu aceștia (prețuri, termene de plată, bonusuri, etc);
    • Redactare fișiere de comparație de oferte;
    • Plasează comenzi la furnizori si urmareste ca tot fluxul de livrare sa fie in conformitate cu comanda plasată;
    • Solicită oferte de transport pentru partida de marfă, în conformitate cu condițiile de livrare;
    • Întocmește rapoarte necesare planificării fluxurilor de aprovizionare ținând cont de proiectele de productie/ service;
    • Înregistreaza in ERP (articole, furnizori, oferte, referate de necesitate);
    • Redacteaza fișiere de comparație de oferte;
    • Organizeaza transportul articolelor achiziționate;
    • Pentru proiectele Service desfasurate in deplasare se ocupa de achizitionare bilete avion/ check-in/ inchirieri masini auto/ utilaje de ridicat la locatii si tot ce tine de achizitii servicii/materiale in deplasare.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    • Contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
    • Salariu 3000 lei net;
    • Al 13-lea salariu;
    • Laptop si telefon de serviciu;
    • Punct de lucru la 50m de statia de metrou Republica

    Program de lucru: Luni-Vineri, 08:00 - 17:00 (cu 1 ora pauza)

    Pentru alte detalii sau programare interviu: 0727378683 Georgiana Rizea

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (64)