Specialist Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Specialist Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.01.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: Enel Energie Muntenia
    Departament: e-Solutions, Business-to-Consumer, Serviciul Managementul Comenzilor si Retele
    Locatie: Bucuresti
    Tip contract: perioada determinata de 2 ani prin intermediul partenerului nostru de leasing de personal

    Competente profesionale si tehnice necesare:

    Ai studii superioare;
    Ai o vechime de cel putin 2 ani intr-o pozitie similara;
    Constituie avantaj: cursuri achizitii publice, ., cursurile de perfectionare in domeniul logistic in vederea obtinerii certificatului de competenta ELA (European Logistic Asociation);
    Cunosti legislatia specifica postului, cursuri SAP;
    Ai cunostinte de operare PC la nivel avansat: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook), SAP MM;
    Ai capacitate de analiză și sinteză, abilitati de planificare si organizare;
    Esti comunicativ;
    Stii sa iti organizezi timpul si esti rezistent la stres;
    Stii sa gestionezi sarcini multiple;
    Iti place sa lucrezi in echipa;
    Esti atent la detalii, ai atentie distributiva si concentrata;
    Ai o gandire tehnica.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Verifica corectitudinea intrarilor de marfa referitoare la receptia de marfa, comanda de transfer trimisa la operatorul logistic, cantitatea comandata, forma de ambalare comandata.
    Verifica cu gestionarul depozitului (operatorul logistic) daca marfa receptionata fizic corespunde calitativ si cantitativ cu marfa returnata de catre partener.
    Analizeaza si emite catre parteneri, in baza solicitarilor date de catre managerii de proiect, comenzi de transfer cu cantitatea optima in vederea satisfacerii cerintelor pe fiecare proiect in parte.
    Verifica achizitiile cu comenzile de aprovizionare pe proiecte si lucrari corelat cu aprovizionarea de material de la furnizor;
    Monitorizeaza toate gestiunile din portofoliu;
    Completeaza declaratiile intrastat in conformitate cu cerintele Directiei Administrare, Finante si Control;
    Urmareste corecta derulare a contractelor de achizitii;
    Inregistreaza in SAP materialele safety.
    Monitorizeaza transporturile efectuate de catre operatorul logistic in vederea incadrarii acestora pe rutele optime, cu cel mai mic numar de km.
    Monitorizeaza activitatea operatorului logistic si se asigura ca acesta respecta clauzele contractuale.
    Isi insuseste si executa planul de inventar ciclic cu respectarea procedurilor interne in vigoare privind inventarul de materiale;
    Efectueaza consumuri de materiale pe lucrari.
    Monitorizeaza indicatorii principali de stoc (rotatie stoc si nivel optim stoc) in vederea optimizarii acestora incadrandu-se in obiectivele unitatii logistice.
    Monitorizeaza indicatorii de stoc si face propuneri de imbunatatire a acestora.
    Verifica corectitudinea intrarilor de marfa referitoare comanda de aprovizionare trimisa la furnizor, cantitatea comandata, forma de ambalare comandata, conditia de livrare INCOTERMS si pretul produsului comandat comparativ cu factura emisa de furnizor).

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Pachet salarial competitiv;
    Reduceri pentru servicii medicale;
    Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
    Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
    Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    O structură multinațională în care poți construi o carieră;
    Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie să știi?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Enel Energie Muntenia

    Enel Energie Muntenia este, alături de Enel Energie, una dintre companiile de furnizare, parte din Grupul Enel în România. Oferta companiei include atât produse de furnizare energie electrică și gaze naturale, cât şi servicii cu valoare adăugată (precum servicii de asistenţă, produse de iluminat, servicii de asigurare, aer condiționat etc) pentru clienți, alături de care suntem la fiecare pas.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (43)