Contabil Junior

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 20.01.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group este in cautarea unui Contabil Junior pentru partenerul nostru, o companie ce ofera servicii de contabilitate, audit, consultanță și asistență fiscală și juridică.

    Candidatul ideal:
    -Studii economice finalizate sau in curs;
    -Persoana proactiva, dinamica, metodica si organizata,responsabila, interesata de o colaborare pe termen lung;
    -Persoana adaptabila la munca in echipa, cu abilitati de comunicare;
    -Cunostinte de operarare PC;
    -Cunoasterea soft-ului WinMentor reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    -Procesare documente financiar-contabile in programul de contabilitate;
    -Verificarea corectitudinii documentelor primite de la clienti;
    -Verificarea jurnalelor de vanzari si cumparari;
    -Verificarea deconturilor;
    -Verificarea registrului de casa;
    -Transmiterea catre client a unui feedback lunar cu documente lipsa/situatii de clarificat;
    -Pregatirea declaratiilor si raportarilor periodice, lunare, trimestriale, semestriale si anuale si depunerea acestora;

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Te ajutam sa inveti si iti oferim oportunități de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist;
    - Acumularea intensiva de experienta in domeniul contabilitatii lucrand pentru societati din multiple domenii de activitate;
    -Tichete de masa;
    -Decont pentru transport.