Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adecco Romania active.

Vezi toate job-urile Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 18.02.2022

    Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie de succes in domeniile infrastructurii energetice ?i de telecomunica?ii un Economist pentru locatia din Cluj-Napoca.

    Responsabilitati:

    • Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.);
    • Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
    • Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
    • Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
    • Operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor;
    • Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
    • Urmarirea documentelor cu regim special;
    •  Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
    • Intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual.

    Candidatul ideal:

    • Cunoasterea legisla?iei actuale în ceea ce prive?te contabilitatea, elementele de baz? ale dreptului civil, precum ?i legisla?ia financiar?, economic? ?i fiscal?;
    • Cunoasterea organizarii contabile, regulile de conduit?, codurile de etic?, metodele de management corporativ, toate tipurile de contabilitate, inclusiv statisticile;
    • Experienta minim 4 ani in domeniu si studii superioare in domeniul economic;
    • Cunoastere sistem ERP (preferabil SAP);
    • Utilizator pachet Office la nivel mediu;
    • Stil de lucru organizat, responsabil, usor adaptabil la situatii noi si deschidere spre dobandirea de noi cunostinte
    • Limba engleza nivel mediu.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,