System Egineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile System Egineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 11.03.2022

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Așteptăm de la tine:

     Studii superioare finalizate in domeniul Automatizare si Calculatoare / Informatica / Electronica si Telecomunicatii;
     Bune cunostinte de protocoale de telecomunicatii, echipamente Cisco, aplicatii de colaborare Microsoft;
     Experienta in proiectarea, implementarea si gestionarea serverelor si retelelor (VPN, MPLS, BGP, NLB etc.);
     Cunostinte avansate de limba engleza;
     Orientare spre rezultat, atentie la detalii;
     Abilitatea de a lucra sub presiunea timpului sau la mai multe proiecte in acelasi timp;
     Capacitate de organizare

    Responsabilitati

    Misiunea ta:

     Proiectarea, implementarea si gestionarea serverelor si retelelor de comunicatii;
     Evaluarea performantei sistemelor, determinarea cauzei probleme de functionare;
     Dezvoltarea modelelor, testarea solutiilor si realizarea documentatiilor;
     Mentinerea legaturilor cu firmele furnizoare de echipamente de tehnica de calcul si de telecomunicatii si cu grupul din Italia;
     Definirea configuratiilor pentru achizitia echipamentelor;
     Supravegherea functionarii infrastructurii de comunicatii a Bancii;

    Alte informatii

    Iți oferim:
     Un pachet atractiv de beneficii;
     Oportunitatea de a lucra într-unul din cele mai mari și mai stabile grupuri financiar-bancare din lume;
     Posibilitatea de dezvoltare în cadrul băncii și de a face parte din proiecte diverse.

    Aplica fara CV
    Arad, Oradea, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Remote