Specialist logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Specialist logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.03.2022

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Aveți studii universitare și, de preferință, o experiență tehnică
    În mod ideal, aveți experiență în SAP sau în alte programe similare
    Aveți bune abilități de comunicare verbală și scrisă în limba engleză
    În mod ideal, aveți experiență într-o companie internațională globală
    Puteți lucra independent și puteți sprijini clienții în procesul de gestionare a comenzilor
    Sunteți orientat către client
    Vă place să urmați procedurile.

    Responsabilitati

    Veți fi responsabil pentru supravegherea livrărilor către clienții Grundfos România
    Veți trimite comenzi către expeditori în legătură cu importul / reexportul livrărilor
    Veți fi responsabil pentru pregătirea importului / reexportării pieselor de schimb
    Veți fi responsabil pentru facturare și trimiterea facturilor către clienți
    Veți arhiva documentația de import/reexport tipărită conform procedurilor Grundfos
    Veți scana și arhiva documentația în sistemele informatice ale Grundfos
    Veți fi responsabil pentru verificarea comenzilor clienților
    Veți fi responsabil pentru răspunsurile legate de preț și disponibilitate pentru clienții direcți
    Veți sprijini echipele de vânzări externe și interne în ceea ce privește problemele legate de logistică
    Veți menține și actualiza datele în SAP.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (47)