Reprezentant medical de vânzări pentru zona Transilvania

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Maravet active.

Vezi toate job-urile Reprezentant medical de vânzări pentru zona Transilvania active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Maravet
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alba Iulia
  • Cluj Napoca
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 06.01.2022

    Avem o istorie de peste 22 ani, incepându-ne activitatea in 1998, cand s-au facut demersurile pentru inregistrarea in Romania a primelor medicamente de uz veterinar din portofoliu. Astfel, am ajuns sa detinem exclusivitate pentru comercializarea in Romania a peste 170 de produse de uz veterinar.

    Cerinte

    Obiectivul tău principal va fi crearea relației cu potențialii clienți, păstrarea relației cu partenerii actuali, și asigurarea dezvoltării zonei arondate, prin oferirea produselor firmei în condițiile stabilite și acceptate de ambele părți.

    Ești candidatul ideal, dacă:
    - Ai absolvit Facultatea de Medicină Veterinară sau Zootehnie;
    - Ai permis de conducere categoria B;
    - Ai disponibilitate pentru deplasări în zona arondată;
    - Ai domiciliul în – zona centrală/vestică a țării.
    Constituie avantaj, dacă:
    - Ai cunoștințe de limba engleză (scris și vorbit);
    - Ai abilități foarte bune de comunicare și negociere;
    - Ai spirit de organizare;
    - Ai bune cunoștințe de operare pe calculator (MS Office și Internet).

    Responsabilitati

    Ceea ce va trebui să faci:
    - Să cunoști, promovezi și recomanzi produsele din portofoliul Maravet;
    - Să manipulezi și să distribui materialul seminal conform procedurilor stabilite;
    - Să realizezi obiectivele date de către Managerul Zonal și managementul companiei;
    - Să realizezi vânzările în bugetul stabilit;
    - Să urmărești realizarea bugetului lunar, trimestrial și anual de vânzări;
    - Să prospectezi piața în vederea găsirii noilor oportunități de vânzare;
    - Să vizitezi periodic clienții din zona arondată în funcție de potențialul acestora;
    - Să dezvolți rețeaua de clienți;
    - Să identifici nevoile clienților și a cerințelor pieței (dacă au nevoie de aparatură, softuri, pachete, promoții, workshopuri, conferințe etc);
    - Să soluționezi problemele apărute în derularea activității;

    Alte informatii

    Ceea ce îți oferim:
    - Pachet salarial atractiv corelat cu performanța;
    - Stabilitate și siguranța plății salariului;
    - Colectiv de muncă tânăr și dinamic.

    Candidații selectați pentru susținerea interviurilor vor fi contactați telefonic sau prin email.

    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Oradea, Sibiu,

    Vezi job-uri similare (43)