Seller Development Specialist with French

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    Stii ca te potrivesti daca bifezi:

    Experienta de minimum 6 luni in Telesales;
    Bune abilitati de comunicare, motivatie de a invata lucruri noi si de a infrunta provocari, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;
    Limba engleza – nivel avansat;
    Cunostinte de limba franceza (nivel mediu spre avansat);
    Ambitie, gandire logica, structurata, usurinta de a invata, spontaneitate, atitudine pozitiva;
    Cunostinte de MS Office (Word si Excel, Outlook);
    Studii superioare finalizate;
    Persoana dinamica cu initiativa si cu capacitate de a lua decizii prompte; Bune abilitati organizatorice si orientare catre detalii;
    Rapiditate si eficienta;
    Un plus: cunostinte tehnice de e-commerce, PHP.

    Responsabilitati

    Ce rol te asteapta in echipa eMAG?

    Cunoaste in detaliu toate fluxurile si procesele eMAG Marketplace;
    Contacteaza zilnic sellerii noi pentru a le oferi suport in operarea modelului de Marketplace;
    Contacteaza sellerii pentru a le oferi suport pentru efectuarea de operatiuni in platforma Marketplace;
    Contacteaza sellerii pentru a le oferi sugestii pentru imbunatatirea activitatii in platforma eMAG Marketplace;
    Analizeaza evolutia KPI-ilor sellerilor si adapteaza planul de training la nevoile acestora;
    Instruieste prin intermediul telefonului sellerii, in functie de nevoile acestora; Colaboreaza cu alte departamente pentru solutionarea tuturor problemelor intampinate.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata:
    Un buget lunar pe care il poti folosi pentru beneficii flexibile - tichete de masa, pachete turistice, cursuri de dezvoltare profesionala, pensie privata;
    Pachet salarial competitiv - salariu fix si bonusuri in functie de performanta;
    Abonament medical;
    Acces la biblioteca Bookster;
    Fructe proaspete la birou, sucuri, apa si cafea;
    Oferte negociate pentru tine (telecom, banking, food, sport si altele);
    Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.