Specialist Colaborare Furnizori

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Colaborare Furnizori active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.11.2021

    METRO is a championing Independent Business. For the fourth consecutive year, we are certified as "Top Employer 2024", a certification that places us in the top of the best employers in Romania and Europe. As an international leader in wholesale and METRO's largest sales line, we are passionate about supporting the growth of over 24 million customers, which means 24 million different challenges, ambitions and dreams. We are more than just a supplier; we are trusted relationship builders who understand and anticipate our customers' needs. We have unique food expertise, an outstanding global perspective and decades of experience to ensure they have the best products, services and technologies to succeed. Our team is focused on success, so we look confidently to the future. Our global employer branding campaign "Shape the M" is a recognition of the contribution each METRO Romania employee makes to the success of the company.

    Cerinte

    Pentru a avea succes în acest rol, vei avea nevoie de:
    • Experiență de 1-2 ani într-o poziție similară;
    • Studii superioare finalizate (de preferat în domeniul logisticii/ economiei);
    • Atenție la detalii și bune abilități organizatorice;
    • Capacitatea de a lucra eficient în echipă și de a fi proactiv;
    • Bune abilități de lucru în MS Office, în special Excel;
    • Cunoașterea limbii engleze (nivel mediu/avansat).

    Responsabilitati

    Ești o persoană analitică și proactivă? Iți place să lucrezi în echipă și esti pasionat/ă de cifre? Ai putea fi persoana ideală pentru rolul de Specialist Colaborare Furnizori în cadrul departamentului nostru de Aprovizionare pentru METRO România – TOP Employer 2021.

    Alătură-te echipei și te vei ocupa de:
    • Monitorizarea și propunerea de noi metode de optimizare pentru indicatorii cheie de performanță;
    • Comunicarea cu furnizorii pentru stabilirea și optimizarea programului de comandă-livrare al acestora și respectarea condițiilor de livrare;
    • Stabilirea și derularea de proiecte cu furnizorii pentru îmbunătățirea performanței acestora
    • Pregătirea negocierilor și participarea la întâlnirile cu furnizorii și colegii din departamentele interne, precum și analiza volumului de marfă livrat în magazine;
    • Integrarea furnizorilor în sistem și întreținerea bazei de date;
    • Comunicarea cu departamentele interne pentru optimizarea fluxului de aprovizionare;
    • Stabilirea condițiilor de livrare în platforma logistică împreună cu furnizorii;
    • Înregistrarea contractelor în sistem, arhivarea și transmiterea acestora către furnizori.

    Ce oferim în schimb?
    • Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști și șanse constante de învățare;
    • Vineri este zi scurtă (programul se termină la ora 14:30) pentru a te bucura de pasiunile tale;
    • Tichete de masă și bonus de vacanță;
    • Asigurare medicală pentru că starea ta de bine este importantă pentru noi.

    Noi, la METRO, suntem o echipă de 3000 de campioni ai afacerilor independente. Dedicați celor care se dedică muncii lor, lucrăm pentru cei care se trezesc în fiecare dimineață și vor să schimbe ceva. Suntem aici pentru cei care au avut curajul de a-și transforma visul într-o afacere, pentru milioane de antreprenori din întreaga lume. Deși se spune că toate lucrurile se schimbă, un lucru a ramas la fel: noi, acum ca și atunci, nu lucrăm pentru METRO! Lucrăm pentru peste 20 de milioane de clienți METRO, fiecare cu propriile visuri, ambiții și provocări. Pentru ei, găsim soluții personalizate și lucrăm cot la cot pentru a le asigura succesul. Deservim atât micile afaceri cu mari idei, cât și afacerile globale cu priorități locale.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (67)