Web/Mobile Application Tester

Angajator: Farmaciile Catena
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.11.2021

    CATENA se mandreste cu statutul de cel mai apreciat brand de farmacii din Romania.
    Compania noastra si-a propus sa fie un reper fundamental in lumea medicala romaneasca, in ceea ce priveste calitatea si profesionalismul serviciilor oferite.

    Echipa Catena a integrat imaginea brandului in viata de zi cu zi a romanilor, punand accentul pe definirea conceptului de viata sanatoasa si armonioasa.

    Cerinte

    Esti satul de aplicatii web/mobile cu bug-uri? Echipa tehnica de dezvoltare cauta QA/Testeri pentru aplicatiile realizate.

    Ne-ar placea:
    • Sa fii deschis in a comunica si in a lucra in cadrul unei echipe;
    • Sa fii atent la detalii si sa manifesti dorinta de a cauta cauza problemelor;
    • Sa fii obisnuit cu a lucra cu deadline-uri si sa fii orientat spre respectarea lor;
    • Sa Intelegi platformele Web/Mobile;
    • Sa ai studii in domeniul Computer Science;
    • Sa ai experienta cu tool-uri care monitorizeaza comunicatia (api) bidirectionala, atat pentru Mobile cat si pe Web;
    • Sa ai cunostinte Atlassian - Jira (Metodologie Agile);
    • Sa cunosti limba engleza, nivel avansat;
    • Sa ai experienta anterioara in testare Web/Mobile;
    • Sa ai dorinta de a invata, a evolua si a construi o cariera profesionala.

    Responsabilitati

    Ceea ce vei face:
    • Citirea si intelegerea documentatiei si clarificarea aspectelor neclare;
    • Participare la sedinte conexe (design, application-flow);
    • Analiza Story-ilor si specificatiei pentru a crea test case-uri (unde este cazul);
    • Mentenanta planurilor de teste existente si noi;
    • Testare regulata a produselor companiei si comunicare permanenta cu developerii pentru prioritizare / verificare fix-uri;
    • Testare regresii;
    • Testarea produselor pe o varietate larga de platforme (web) sau device-uri (Mobile), dupa caz;
    • Creare tichete, monitorizare/management tichete;
    • Scrierea rapoartelor de testare;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Farmaciile Catena. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Farmaciile Catena >>