Achizitor Alimentar

Angajator: Auchan Retail Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.11.2021

    Auchan Retail este unul dintre cele mai importante lanturi comerciale, locul 11 în lume, prezent în 17 tari, cu peste 3.700 magazine si aproape 350.000 de angajati.

    Primul magazin din tara noastra a fost deschis la 7 noiembrie 2006, în cartierul Titan, iar în prezent Auchan România numără 33 de hipermarketuri, o retea de magazine MyAuchan si 10.000 de angajati.

    Succesul nostru l-am realizat cu oameni ca tine: motivati, implicati, responsabili si ambitiosi.Daca iti doresti sa activezi intr-un mediu de lucru civilizat si colegial, cu numeroase posibilitati de implinire profesionala, trimite CV-ul direct pe acest site sau creaza-ti cont pe site-ul Auchan, sectiunea Cariera.

    Cerinte

    Studii superioare absolvite
    Cunostinte avansate de limba engleza si/sau franceza
    Cunostinte de negociere, tehnici de cumparare
    Experienta profesionala non-food, lucru in magazin si/sau in departamentul de achizitii
    Adaptabilitate, dinamism, orientare catre client, rigurozitate, empatie, eficienta, orientare spre rezultat, perseverenta, capacitate de negociere si anticipare, cunoaste concurenta,buna capacitate de coomunicare,spirit analitic.

    Responsabilitati

    Activitatea viitorului nostru coleg/ viitoarei noastre colege se va desfasura in cadrul departamentului Alimentar - produse de larg consum si va avea urmatoarele principale responsabilitati:
    - Defineste filierele de aprovizionare
    - Negociaza conditiile de aprovizionare
    - Defineste si valideaza marja pentru fiecare furnizor
    - Participa la negocierile la nivel national
    - Consolideaza si valideaza angajamentele magazinelor
    - Participa la achizitii prin negocieri internationale
    - Structureaza gama si referentiaza produsele
    - Construieste oferta promotionala si urmareste aplicarea ei
    - Urmareste relatiile cu furnizorii si cu partenerii
    - Actualizeaza catalogul de produse si furnizori
    - Gestioneaza facturile de servicii neplatite de catre furnizori
    - Respecta planificarile si termenele limita stabilite.

    Esti pasionat/ a de achizitii si negocieri, esti atent/a la detalii si comunici bine? Daca profilul tau corespunde celui cautat de noi trimite-ne CV-ul tau si poate vom avea sansa sa devenim colegi.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Auchan Retail Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Auchan Retail Romania >>