SENIOR SOFTWARE (GOLANG EXPERIENCE)

Angajator: Effective Human Resources
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 20.11.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Effective HR este o firma de recrutare si consultanta in domeniul resurselor umane.
    Reuneste consultanti in recrutare cu peste 15 ani de expertiza in recrutare si management.

    Cerinte

    - Experienta necesara: minimum 5 ani pe un post de Backend Developer;
    - Experienta pe tehnologie: minimum 1 an pe limbajul GoLang, cunostinte si experienta REST API, experienta in Linux ca sistem de operare;
    - Necesar baze de date PostgreSQL sau similar;
    - Studii superioare, preferabil in IT;
    - Cunostinte avansate de limba engleza (oral si scris).

    Responsabilitati

    - Proiectul include o platforma prin care orice persoană cu un cont Social Media poate deveni un influencer local.
    Aceasta platforma de marketing pentru influenceri si local brands s-a plasat pe locul 1 in Google trends in decembrie 2020 si reprezinta un proiect ambitios care s-a dezvoltat rapid de la stadiul de idee si care acum se afla intr-o continua expansiune.

    - Este un proiect cu endpointuri API pentru o aplicatie mobila si este scris in PHP/Symfony/MySql.

    - Se lucreaza in regim de Work From Home, remote, de oriunde din Romania.