LABORANT CHIMIST

Angajator: Artem Homine
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mizil
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 04.12.2021

    ARTEM HOMINE este agentia de Recrutare si Selectie de Personal si Consultanta in domeniul Resurselor Umane ce constituie puntea de legatura dintre companii si persoanele aflate in cautarea unui loc de munca.
    Oferim servicii de recrutare si selectie de personal , profil psihometric de competente profesionale si personalitate , profil de compatibilitate si personalitate a echipei , analiza organizationala prin sondaje de opinie a angajatilor , STAY IN si EXIT INTERVIEW , servicii de outplacement , consultanta resurse umane si consiliere in dezvoltarea personala si profesionala .

    Cerinte

    CERINTE
    - absolvent studii superioare sau experienta dovedita in meseria de laborant
    - experienta in efectuarea analizelor de laborator
    - cunostinte operare PC – in special Excel
    - experienta in lucrul cu proceduri standardizate

    Responsabilitati

    DESCRIERE JOB
    -executa testarea semifabricatelor și produselor finite conform caietului de sarcini și în timp util
    -efectueaza teste chimice și fizice de laborator, efectueaza analize calitative și cantitative ale solidelor si lichidelor
    -pregătește dispozitivele pentru lucru: calibrare și control al calității
    -inregistreaza datele experimentale și rezultatele testelor cu acuratețe și în formatul specificat
    -verifica documentele care atestă că igienizarea si sterilizarea instalațiilor a fost efectuată corect
    -efectuează prelucrarea rezultatelor analizelor
    -mentine jurnalele zilnice si registrele echipamentelor
    -curăța, întreține și calibreaza echipamentele de laborator

    Alte informatii

    DETALII JOB
    - angajatorul activeaza in domeniul productiei nealimentare de produse de larg consum
    - locatie job – Urlati
    - transport asigurat pe rutele
    ( Ploiesti - V Calugareasca Albesti - Urlati si Inotesti - Ceptura - Gornet - Iordacheanu - Urlati )
    - contract de munca pe durata de 1 an cu posibilitate de prelungire
    - program de lucru la 3 schimburi de luni pana vineri
    - tichete de masa 15 lei/zi
    - plata ore suplimentare
    - spor pentru lucrul de noapte 25%

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Artem Homine. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Artem Homine >>