Specialist calitate (locatie: Stefanestii de Jos)

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    Candidatul Ideal:

    - Ai abilități de comunicare;
    - Esti o persoana muncitoare si implicata;
    - Respecti termenele limita;
    - Ai atentie sporita la detalii, iti doresti sa asimilezi cunostinte noi specifice rolului;
    - Faci fata provocarilor, te adaptezi usor si gasesti solutii in situatii neprevazute;
    - Esti dispus sa lucrezi intr-un mediu de lucru care implica si efort fizic;
    - Esti dispus sa lucrezi in conditii de temperatura controlata in intervalele 0-4 grade si 18-26 grade.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:

    Responsabilitatea principala a postului va consta in asigurarea calitatii produselor alimentare proaspete (legume, fructe, produse refrigerate, congelate si de panificatie); a produselor alimentare care nu necesita temperatura controlata si a produselor nealimentare (bauturi spirtoase, cosmetice, detergenti, tutun).

    Verificarea calitativa in depozit se refera la incadrarea produselor in legislatia, normele, standardele in vigoare si presupune:
    - masurarea temperaturii produselor, unde este cazul;
    - verificarea organoleptica, unde este cazul;
    - verificarea etichetelor produselor;
    - verificarea documentelor de insotire a marfii (declaratiile de conformitate);
    - comunicarea documentata a deciziilor catre departamentele implicate in flux.

    LOCATIE: Stefanestii de Jos (asiguram transport de la statia de metrou Pipera);

    De ce beneficii de bucuri la eMAG:

    - Pachet salarial competitiv (parte fixa + bonus de performanta);
    - Asigurare medicala privata;
    - Contract pe perioada nedeterminata;
    - Buget flexibil pentru beneficii (tichete de masa/vouchere de vacanta/pensie privata/alte beneficii);
    - Transport asigurat;