Coordonator Recrutare IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Coordonator Recrutare IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.02.2022

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Studii superioare
    • Experienta anterioara in domeniul recrutarii IT minim 5 ani
    • Experienta anterioara pe un post de coordonare echipa de recrutare- prezinta un avantaj
    • Limba engleza – nivel Avansat
    • Abilitatea de a-si desfasura activitatea independent
    • Proactivitate si responsabilitate in realizarea sarcinilor
    • Orientare spre propunerea de solutii si participare active la implementarea acestora
    • Abilitati de leadership, organizare si orientarea spre atingerea obiectivelor la nivel de echipa, departament si companie

    Responsabilitati

    • Participare directa la marirea echipei de recrutare din subordine
    • Coordonarea echipei si a tuturor activitatilor de recrutare cu suport din partea HR Manager si in acord cu obiectivele companiei
    • Gestionare proiecte de recrutare end to end pentru posture disponibile in cadrul companiei
    • Participare activa la sedintele de demarare proiecte noi
    • Reprezentarea companiei in relatie cu candidatii si colegii promovand cultura organizationala a companiei
    • Sustinerea activitatilor departamentului HR in vederea dezvoltarii si retentiei angajatilor
    • Libertatea de a propune si a implementa strategii eficiente pentru realizarea obiectivelor departamentului HR
    • Aduce un aport valoros prin experienta si expertiza in domeniul recrutarii IT si inginerie

    Alte informatii

    Se ofera:
    • Program flexibil: luni-vineri 8 ore/zi; 40 ore/saptamana.
    • Contract de munca perioada nedeterminata

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (15)