SPECIALIST ACHIZITII

Angajator: Artem Homine
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Boldesti-Scaieni
  • Campina
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 03.12.2021

    ARTEM HOMINE este agentia de Recrutare si Selectie de Personal si Consultanta in domeniul Resurselor Umane ce constituie puntea de legatura dintre companii si persoanele aflate in cautarea unui loc de munca.
    Oferim servicii de recrutare si selectie de personal , profil psihometric de competente profesionale si personalitate , profil de compatibilitate si personalitate a echipei , analiza organizationala prin sondaje de opinie a angajatilor , STAY IN si EXIT INTERVIEW , servicii de outplacement , consultanta resurse umane si consiliere in dezvoltarea personala si profesionala .

    Cerinte

    DETALII ANGAJATOR

    companie cu peste 20 de ani de experienta in domeniul constructiilor metalice ( hale industriale )

    CERINTE

    -Studii superioare in domeniul economic sau tehnic

    -Experienta in domeniul achizitiilor

    -Cunostinte Excel nivel bun

    -Cunostintele in operarea unui program ERP si cunostintele de desen tehnic - constituie avantaj

    -Limba engleza nivel bun

    Responsabilitati

    DESCRIERE JOB

    -identifica, evalueaza si selecteaza furnizori potentiali

    -solicita oferte de pret la diferiti furnizori si tine evidenta acestor oferte, precum si legatura directa cu furnizorii

    -analizeaza ofertele primite si prezinta rezultatul analizei

    -introduce preturile stabilite in devizele de oferta

    -urmareste si notifica celelalte departamente despre perioada de valabilitate a ofertelor furnizorilor, in special in perioada de negociere

    -revizuieste, ori de cate ori este necesar, preturile introduse in devize daca apar schimbari ale cerintelor tehnice sau de strategie de ofertare

    -dupa contractare, transmite datele despre ofertele considerate in ofertare in vederea achizitiei

    -stabileste relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale

    -prospecteaza piata de profil si conditiile de achizitie/livrare in vederea indentificarii de produse performante si de furnizori alternativi ai produselor uzuale

    -executa lucrari de ofertare in urma indicatiilor primite de la Seful de departament

    -analizeaza documentatia primita si isi extrage datele necesare intocmirii ofertelor

    -verifica introducerea in oferta a conditiilor din documentatia de oferta si recomandarilor date de organele de avizare si eventualele acorduri

    Alte informatii

    ALTE INFORMATII

    - contract de munca pe durata nedeterminata

    - program de lucru L-V intre orele 8.00 - 16.30

    - transport asigurat din Ploiesti si decontat 50% pentru cei din alte localitati

    - tichete de masa 15 lei / zi

    - masa calda zilnica gratuita

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Artem Homine. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Artem Homine >>