Tehnician mentenanta - echipamente industriale

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Bacau
  • BUCURESTI
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 28.11.2021

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    carnet soferi categoria B
    Cunoştinţe minime:
    -fizica mecanica
    -construcţii metalurgie
    -procedurile de lucru specifice locului de muncă
    -planificarea intretinerilor periodice
    -procedurile de inspecţii şi încercări
    -utilizarea aparaturii de măsură şi control specifică înregistrarea neconformităţilor

    Responsabilitati

    Efectueaza in regim controlat si planificat activitatea de service / mentenanta si punere in functiune echipamente si instalatii electrice, mecanice sau hidraulice-pneumatice;
    Regleaza mecanismele mecanice si hidraulice pentru respectarea parametrilor functionali specificati; intocmeste fise tehnice de constatare
    Remedierea defectiunilor la sediul clientului;
    Intretinerea periodica/ revizii a echipamentelor;
    Intocmirea documentatiei aferente lucrarilor executate;
    Asigura consultanta tehnica si service clientilor;
    Asigurarea de suport tehnic efectiv prin activitati de service, reparatii si mentenanta conform solicitarilor interne sau instructiunilor primite de la superior;
    Instalarea de echipamente industriale noi, conform instructiunilor oferite de catre producator, independent sau in directa cooperare cu alti tehnicieni;
    Intocmirea listelor de piese de schimb;Realizarea de rapoarte de service / mentenanta pentru activitatea realizata.
    Mentinerea unui nivel de comunicare ridicat in cadrul echipei pentru o buna colaborare;
    Evaluarea periodică a stării tehnice a echipamentelor si sculelor din dotare;
    Detecteaza defectele si cauzele defectelor ce pot aparea la masinile, intalatiile, echipamentele si dispozitivele verificate;
    Raspunde asupra modului de efectuare a mentenantei preventive;
    Participa efectiv la rezolvarea problemelor de natura mecanica;
    Gestioneaza toate sculele primite spre folosinta;

    - Instrumente de lucru: pe langa masina, tableta si telefon mobil.
    - Este o echipa noua