Business Developer

Angajator: Air Liquide Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.11.2021

    Lider mondial în domeniul gazelor, tehnologiilor și serviciilor pentru industrie și sănătate, Air Liquide este prezent în 78 de țări, cu aproximativ 64.500 de angajați și deservește peste 3,8 milioane de clienți și pacienți. Oxigenul, azotul și hidrogenul sunt molecule mici esențiale pentru viață, materie și energie. Ele întruchipează teritoriul științific al Air Liquide și se află în centrul activităților companiei încă de la crearea sa în 1902.

    Cerinte

    Studii superioare - de preferință într-un domeniu tehnic/inginerie
    Experiență în vânzări
    Adaptabilitate
    Capacitatea de a înțelege așteptările și nevoile clienților externi și interni
    Capacitate de transmitere si receptionare a informatiilor catre si de la client, pentru o buna intelegere a problemelor.
    Permis de conducere

    Responsabilitati

    Identifică obiectivele de punere în aplicare a planului de vanzari si propune un echilibru intre clientii existenti si cei potentiali de comun acord cu Managerul de Vanzari;
    Analizeaza vanzarile clientilor si stabileste actiuni specifice (preturi, promotii);
    Initiaza si mentine contactele din zona industriala pentru a le cunoaste dezvoltarea (evolutia) pentru segmentul avut in responsabilitate;
    Gestioneaza portofoliul de oportunitati de vanzari in scopul unei cat mai buna vizibilitati a valorii totale a contractelor ce urmeaza a fi semnate precum si valoarea fiecarei oportunitati Air Liquide;
    Evalueaza potentialul de dezvoltare, tendintele economice si industriale din sectorul alocat;

    Alte informatii

    Asigurare medicala la Medicover
    Sistem diversificat de beneficii prin intermediul platformei Benefit Online
    Program de lucru flexibil (office si remote)
    Mediu multinațional