Inginer Securitate Retea

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Auchan Retail Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Securitate Retea active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Auchan Retail Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.12.2021

    Auchan Retail este o companie de familie cu o prezență internațională, o companie umană și îndrăzneață. Un comerciant care se schimbă într-o lume aflată în schimbare și care vine în întâmpinarea consumatorilor tot mai interesați de starea lor de bine – Auchan are ambiția de a le schimba viața.

    Pentru că Auchan Retail nu este doar un distribuitor, ci un comerciant care își selectează produsele și furnizorii, care își cunoaște clienții. Un comerciant care îmbină avantajele digitalului cu cele ale magazinelor fizice pentru a propune clienților săi o experiență personalizată. Un comerciant care își transformă spațiile în zone de viață și de cumpărături, de petrecere a timpului liber în mod plăcut.
    Auchan Retail este preocupat atât de clienții cât și de angajaţii şi partenerii săi, acordându-le prioritate, în toate proiectele sale.

    Succesul nostru l-am realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți doreșți să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite CV-ul direct pe acest site sau crează-ți cont pe site-ul Auchan, secțiunea Carieră.

    Cerinte

    Studii studii superioare in domeniul informatic
    Minim 3 ani experienta relevanta in domeniu
    Intelegere aprofundata a tehnologiilor de retea Cisco, a protocoalelor de comunicatii (in principal TCP / IP) si a protocoalelor de rutare (de exemplu, BGP, OSPF)
    Cunostinte solide de instalare si operare in medii de operare Linux, cunostinte solide de retelistica ( Ethernet, TCP/IP, VPN, IPSEC, PKI, DNS, AD, E-mail, SMB, WWW, DHCP, FTP, NTP, etc )
    Cunostinte administrare hardware si software, cunostinte baze de date (Oracle, MySQL, MSSQL), cunoasterea aplicatiei de firewall Juniper, cunoasterea unui sistem de monitorizare ( Nagios, Cacti ), cunostinte medii de shell scripting ( bash, Perl )
    Experienta practica cu tehnologii de securitate, firewall-uri -preferabil Fortinet.

    Responsabilitati

    Viitorul nostru coleg/ viitoarea noastra colega va avea in principal urmatoarele responsabilitati:

    Actualizeaza sistemele de operare
    Reconfigureaza sau aplica upgrade-ul hardware al sistemelor informatice
    Documenteaza toate activitatile desfasurate / proiectele dezvoltate
    Dezvolta si optimizeaza procedurile pentru eficientizarea proceselor de lucru specifice
    Asigura permanenta monitorizare, intretinere si gestionare a tuturor partilor sistemelor informatice
    Asigura intretinerea, dezvoltarea si administrarea retelei locale ( hardware si software )
    Asigura testarea si configurarea de baza a echipamentelor si serviciilor de retea
    Instaleaza, configureaza si administreaza sistemele Linux
    Parametreaza echipamentele informatice si de retea conform procedurilor in vigoare
    Participa la deschiderea de noi magazine
    Mentine evidenta interventiilor si respectarii SLA ale partenerilor externi ce administreaza echipamentele de retea si sistemele informatice
    Asigura suportul utilizatorilor in vederea bunei functionari a sistemelor informatice
    Asista la interventiile firmelor care asigura consultanta sistemelor informatice
    Mentine functionarea optima a componentelor sistemului de firewall.

    Noi oferim:
    Dezvoltare profesionala in cadrul unuia dintre cei mai mari jucatori din segmentul de retail din Europa
    Implicare in proiecte complexe si inovatoare
    Mediu de lucru modern si dinamic
    Echipa unita, dinamica, formata din oameni motivati si cu o vasta experienta
    Un pachet salarial competitiv si extra beneficii.

    Daca profilul tau se potriveste cu cel cautat de noi si iti doresti sa faci parte din echipa noastra, abia asteptam sa te cunoastem !
    Trimite-ne CV-ul tau si poate devenim curand colegi !

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Auchan Retail Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Auchan Retail Romania >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (15)