Merchandiser - Modern Trade - Brasov

Angajator: INTERBRANDS Marketing Distribution
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 04.12.2021

    Established in 1993, Interbrands Marketing & Distribution is today one of the most important companies in the distribution and marketing of FMCG in Romania, and our goal is to remain at the forefront of the supply chain solutions, providing value and quality to our customers nationwide.

    Enjoy the Right Choice!

    Cerinte

    Studii medii finalizate;
    Experienta minim 1 an pe un post similar;
    Cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook);
    Orientarea spre consumator;
    Capacitate de comunicare si relationare;
    Abilitati de vanzare si negociere;
    Abilitati numerice;
    Spirit de initiativa;
    Atentie la detalii, creativitate, seriozitate.

    Responsabilitati

    - Sa asigure aprovizionarea permanenta a rafturilor cu toate produsele CLIENTULUI existente in depozitele magazinului;
    - Sa asigure stocul optim de marfa pentru clienti si dezvolta relatiile cu acestia (evitare situatii OOS);
    - Sa verifice aranjarea produselor in raft in scopul unei bune prezentari a marfii, iar daca intampina greutati sa informeze seful de raion si apoi seful direct;
    - Sa verifice termenele de valabilitate ale produselor si sa le expuna in functie de termene (FIFO);
    - Sa controleze zilnic existenta etichetelor de pret la raft pentru fiecare produs in parte, pentru a asigura o permanenta concordanta intre pretul produsului expus spre vanzare si eticheta magazinului;
    - Sa informeze seful direct de evolutia sortimentala si a pretului produselor similare furnizate de firme concurente;
    - Sa asigure o legatura permanenta cu seful direct, in vederea unei acoperiri continue a necesarului de marfa, evitand situatiile “fara stoc” sau “suprastoc”;
    - Monitorizarea concurentei.

    Se ofera:
    - pachet salarial si beneficii - tichete de masa, asigurare medicala;
    - telefon mobil;
    - mediu de lucru profesional intr-o echipa aflata in dezvoltare.

    Alte informatii

    Să ne cunoaștem!

    V-ați întrebat vreodată cum ajung pe rafturi produsele Pampers, Ariel, Oral-B, Duracell, RioMare, Pringles, Dolce&Gabbana, BOSS, Wella, Londa? Cine este responsabil de vânzarea și livrarea acestora către clienti?

    Noi suntem!

    Faceți cunoștință cu distribuitorul FMCG Interbrands Orbico. Acoperim o gamă largă de brand-uri cunoscute la nivel mondial, de la produse de îngrijire ale părului la produse alimentare și nealimentare. Cu o echipă de experți profesioniști pasionați, oferim soluții complete de afaceri pentru vânzări, servicii logistice și brand management pentru mărcile din portofoliul nostru. În viața noastră de zi cu zi suntem conduși de misiunea, viziunea și valorile noastre

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre INTERBRANDS Marketing Distribution. Consultati Politica de procesare a datelor personale a INTERBRANDS Marketing Distribution >>