Junior Finance&Controlling Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile APS Romania active.

Vezi toate job-urile Junior Finance&Controlling Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: APS Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.12.2021

    Asset Portfolio Servicing Romania is part of the APS leading company founded in 2004 and headquartered in Prague, the Czech Republic. APS provides comprehensive services in distressed and performing loans portfolios investment advisory and recovery management and performs asset management. Involving more than 800 experts, it provides services in 15 European countries: Austria, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, the Czech Republic, Hungary, Luxembourg, Montenegro, Poland, Romania, Greece, Serbia, Slovakia and Slovenia.

    APS manages assets totaling in nominal value more than EUR 8.6 billion and provides exclusive investment advisory to five investment vehicles and recognized institutional investors. Since 2013, APS is an official partner of International Finance Corporation (IFC), member of World Bank. APS has a single shareholder, Martin Machoň, APS cofounder and CEO.

    APS Romania was founded at the end of 2007, rapidly growing into one of the most active investors and managers of the performing and non-performing loans, partner of the strongest financial and non-financial companies in Romania.

    www.aps-ro.ro

    Cerinte

    • Minim 2 ani experiență în domeniul financiar;
    • Studii finalizate sau în curs de finalizare;
    • Cunostințe contabile și economice;
    • Abilități dezvoltate de comunicare scrisă și orală;
    • Abilitatea de a învață mereu ceva nou;
    • Abilitați de planificare și organizare;
    • Capacitatea de a lucra cu oameni;
    • Spirit de observație și atenție la detalii;
    • Cunoștințe Microsoft Office, în special Microsoft Excel (nivel mediu);
    • Cunostințe medii de limbă engleză.

    Responsabilitati

    • Recepționează, verifică și sortează corespondența departamentului;
    • Scanează, redenumește și arhivează electronic facturile emise;
    • Încărcarea facturilor scanate în aplicatia interna pentru obținere aprobări de plată și urmărește evoluția acestora;
    • Pregătirea și transmiterea documentelor ce urmează a fi expediate de departament și întocmirea proceselor verbale de predare-primire;
    • Recepția, verificarea și arhivarea electronică și fizică a contractelor primite (contracte de furnizori, contracte de sublocatiune);
    • Emitere si transmiterea facturilor;
    • Pregătirea și transmiterea documentelor financiar-contabile către furnizorul de servicii arhivare al companiei;
    • Verificare, preluare și urmărirea evoluției task-urilor primite prin aplicatia interna;
    • Întocmeste diverse rapoarte interne necesare desfășurării activității Departamentului;
    • Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic în limita respectării termenului legal, precum și orice alte activități care decurg din sau în legătură cu atribuțiile sale.

    Asset Portfolio Servicing Romania S.R.L. prelucreaza datele cu caracter personal in scopul procesului de selectie si recrutare in conformitate cu Regulamentul (UE) 2016/679 al Parlamentului European și al Consiliului din 27 aprilie 2016 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (Regulamentul general privind protecția datelor), iar informarea dvs. se realizeaza in baza art. 12, art. 13 si art. 14 din regulamentul anterior mentionat si este disponibila pe pagina APS Romania.

    Aplica fara CV
    5000 - 5500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (137)