Economist Financiar- LENSA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LENSA active.

Vezi toate job-urile Economist Financiar- LENSA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: LENSA
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.05.2022

    Lensa este atât compania cu cea mai rapidă creștere din piața de optică din România, cât și cel mai apreciat magazin de optică din România, iar misiunea noastră este să facem lumea să vadă mai bine, prin produse și servicii de optică de excepție, la îndemâna oricui.
    Lensa este un brand românesc fondat de antreprenorul Daniel Crăciun, care după 10 ani de existență s-a poziționat între cei mai mari jucători pe piața locală de optică. În prezent, compania deține peste 80 de showroomuri în România, Republica Moldova și Bulgaria.
    Hai să faci parte dintr-o echipă TARE!
    Pentru că nu ne oprim la a atinge obiectivele companiei - ci ne îndreptăm privirea și către obiectivele fiecăruia dintre noi.
    Ne place să vedem cum fiecare coleg în parte evoluează și devine o versiune mai pregătită pentru următorul pas în cariera lui.

    Cerinte

    Ce ne dorim de la tine:

    - Studii superioare finalizate in domeniul economic;
    - Experienta anterioara in financiar-contabilitate de minim 2 ani;
    - Foarte bune abilitati dе lucru in Excel: (vlookup, tabele pivot), PowerPoint si Word;
    - Ai capacitate de lucru individual, dar si in echipa;
    - Ai cunostiinte de limba engleza la nivel minim mediu;
    - Ai o atitudine optimista, proactiva, te adaptezi usor;
    - Ai abilitati de a lua decizii in situatii complexe;
    - Integritate, seriozitate si orientare catre rezultat;
    - Orientare in eficientizara proceselor pentru a maximiza rezultatele si a aduce imbunatatiri;
    - Cunostinte despre solutii ERP(constitue avantaj);
    - Capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor.

    Responsabilitati

    Ce vei face pentru noi:

    - Contabilizeaza si inregistreaza documentele financiar-contabile zilnic;
    - Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari, vanzari;
    - Verifica soldurile furnizorilor si clientilor;
    - Analiza corelatii conturi;
    - Intocmeste scadentar furnizori;
    - Reconciliere solduri;
    - Plati, evidenta efecte de plata;
    - Intocmirea Registrului de Casa, operarea extraselor de cont.

    Alte informatii

    Cine suntem si ce facem:

    Lensa este unul dintre cei mai importanți jucători din piața de optică din România, lider în rândul retailerilor online de ochelari de soare, rame sau lentile de contact.

    Povestea Lensa începe în 2013 cu Lensa.ro, un business mic cu visuri mari ce s-a transformat an după an într-un adevărat fenomen.
    În centrul acțiunilor Lensa au stat întotdeauna clienții noștri, iar dorința de a fi mereu în pas cu preferințele lor a transformat Lensa într-un lider.

    Pe lângă magazinul online, în prezent, Lensa deține cel mai mare showroom de optică din România – localizat în București și alte 7 showroom-uri în cele mai importante orașe din Țară: Brașov, Constanța, Cluj-Napoca, Craiova, Iași, Timișoara și Galați.

    Misiunea noastră este să îi ajutăm pe oameni să vadă totul mai clar, purtând ceea ce îi reprezintă cel mai bine.
    În materie de rame și ochelari de soare, portofoliul Lensa numără peste 70 dintre cele mai renumite branduri la nivel mondial: Ray-Ban, Carrera, Vogue, Fendi, Givenchy, Gucci, Boss, Tommy Hilfiger, Prada, Dior etc., dar și branduri affordable, cum ar fi brandul Polarizen – marcă proprie – ce îmbină accesibilitatea cu cele mai noi tendințe. Categoria de lentile de vedere este și ea completă, având toți furnizorii importanți în portofoliu: Essilor, Hoya, Zeiss.

    Lensa este primul reseller Ray-Ban autorizat în România și importator exclusiv ADORE, cel mai renumit brand italienesc de lentile de contact colorate.

    Din 2017, pentru patru ani consecutiv, Lensa.ro este Magazinul Anului în E-commerce, distincție oferită în cadrul GpeC – Gala Premiilor eCommerce din România.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (67)