Tehnician Mentenanță – Cabluri Antene

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DRAXLMAIER Group active.

Vezi toate job-urile Tehnician Mentenanță – Cabluri Antene active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: DRAXLMAIER Group
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.01.2022

    DRÄXLMAIER Group is one of the top 100 automotive suppliers in the world. With our automotive expertise, we contribute toward making cars safer, more comfortable and more energy-efficient in the future. Peak performance for premium automobiles is our commitment, technological leadership is our motivation!
    DRÄXLMAIER Group has started the activities in Romania in 1993 and ever since has constantly developed into a stable, committed investor, employing about 15.000 people within the country.

    Cerinte

    • Studii medii finalizate in domeniul industrial de Electromecanica/ pneumatica/ automatizări;
    • Experiență de minim 2- 3 într-o poziție similara in domeniul: electromecanica, pneumatica, mecatronica, automatizări întreținere si reparații echipamente industriale automate si semiautomate;
    • Cunoștințe: Diagnoza electrica-pneumatica Industriala, Interpretări scheme electro-pneumatice, Automatizări industriale;
    • Cunoașterea pachetului Microsoft Office, SAP si Fiori;
    • Cunoașterea limbii engleze – reprezintă un avantaj;
    • Cunoștințe: Echipamente Debitare Cabluri – Schleuniger, Prese Sertizare Conectori – Hanke/Komax, cunoștințe Imprimante cu cerneala pentru cabluri.

    Responsabilitati

    • Responsabil pentru implementarea și documentarea lucrărilor de întreținere, reparație și revizie a echipamentelor de testare;
    • Asigurarea mentenanței preventive si corective
    • Colaborare în vederea asamblării, lansării și relocării echipamentelor complexe în fabricile de producție, în concordanță cu cerințele și specificațiile clienților, luând în considerare termenele și calitatea;
    • Executarea și documentarea testelor pentru funcționarea corectă a sistemelor si echipamentelor;
    • Participarea la analiza erorilor complexe;
    • Identificarea, colaborarea și la implementarea măsurilor de îmbunătățire a echipamentelor si sistemelor;
    • Colaborare la asigurarea disponibilității echipamentelor si mașinilor de producție de sertizare si debitare cabluri pentru antene auto.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Prime anuale;
    • Training inițial, programe de dezvoltare;
    • Mediu de lucru competitiv;
    • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (23)