Specialist recuperari creante

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Specialist recuperari creante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.02.2022

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, cel mai mare jucator pe piata de leasing financiar in domeniul auto din Romania, recrutam Specialist recuperari creante.
    Candidatul ideal:
    Studii superioare finalizate;
    Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu;
    Cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj
    Experienta de minim 2 ani in domeniul recuperarilor de creante
    Cunostinte temeinice de operare PC
    Abilitati de comunicare si negociere
    Empatie si rabdare pentru construirea unei relatii de incredere cu debitorul
    Spirit de observatie si organizare
    Autonomie si rigurozitate

    Responsabilitati

    Contactarea clientilor care au intarzieri de plata, obtinerea rapida a platilor si realizarea de
    planuri de plati, pe un ton ferm, dar politicos;
    Adaptarea discursului si a tonului, conform etapei procesului de recuperare;
    Analiza completa a situatiei financiare a debitorului astfel incat strategia de recuperare sa fie
    benefica recuperarii sumelor datorate;
    Actualizarea bazelor de date de contact, astfel incat acestea sa fie permanent la zi si
    comunicarea cu clientul sa fie pe termen lung;
    Preluarea si tratarea cererilor / solicitarilor clientilor, prin diverse mijloace de comunicare
    Emiterea adreselor / raspunsurilor diverse
    Detinerea de abilitati si aptitudini excelente de comunicare si negociere;
    Respectarea normelor, regulamentelor si a procedurilor interne specifice;
    Pozitia este disponibila pe perioada determinata

    Alte informatii

    Se ofera:
    • Pachet salarial competitiv;
    • Program de lucru flexibil;
    • Tichete de masa;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (15)