Profesor sociologie - scoala privata Cluj-Napoca

Angajator: Job Consult
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 28.11.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Job Consult este o agenție de recrutare la nivel național, cu bazele în Cluj-Napoca. Ofertele de joburi sunt diverse, de la muncitori necalificați pana la poziții în învățământ, ingineri, PM sau directori.

    Cerinte

    Cerintele angajatorului pentru ocuparea acestui post sunt urmatoarele:

    -Limba Engleza la nivel avansat

    -Studii superioare finalizate de specialitate

    -Experienta ca si profesor la o scoala privata sau de stat din Romania sau strainatate

    -Persoana careia ii plac copii

    Responsabilitati

    -Veti fi intdrumat de catre directorul executiv si va trebui sa dati prioritate mentinerii standardelor ridicate de predare intr-un mediu stimulativ si bine organizat

    -Veti efectua o gama completa de sarcini in cea ce priveste predarea, cum ar fi: planificarea si pregatirea lectiilor, stabilirea si marcarea lucrarilor, evaluarea, inregistrarea si raportarea dezvoltarii, progresarii elevilor.

    -Efectuarea testelor standardizate sau alte teste cand este necesar si documentarea performantelor elevilor.

    -A lucra si a coopera cu ceilalti colegi pentru a atinge obiective comune, politici si obiective ale scolii.

    -Implicarea in ciclul de evaluare a scolii, si sa efectuati dezvoltarea profesionala corespunzatoare cand este necesar.

    -Sa sporiti bunastarea personala si dezvoltarea academica a elevilor in conformitate cu politica scolii.

    -Stimularea si dezvoltarea relatiilor de cooperare si comunicare eficienta intre scola si familie, comunitate si organizatiile externe.

    -Participare la sedinte cu colegii, contribuirea la acestea

    Alte informatii

    -Posibilitate de relocare în Cluj-Napoca

    -Salariu motivant, se va discuta in urma interviului cu angajatorul