Reprezentant vanzari instalatii Sanitare -Floresti

Angajator: Job Consult
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 06.12.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Job Consult este o agenție de recrutare la nivel național, cu bazele în Cluj-Napoca. Ofertele de joburi sunt diverse, de la muncitori necalificați pana la poziții în învățământ, ingineri, PM sau directori.

    Cerinte

    - Studii superioare;

    - Experinta in vanzari tehnice constituie un avantaj;

    - Aptitudini de comunicare si negociere la toate nivelele;

    - Aptitudini de a planifica si organiza activitatile si operatiunile;

    - Orientare spre rezultate si spre client;

    - Atentie distributiva, Capacitate de analiza si sinteza

    - Aspect ingrijit, gandire pozitiva , incredere in sine, putere de convingere, tact, atitudine proactiva

    - Usurinta, claritate si coerenta in exprimare

    - buna cunoastere a utilizarii programenlor din pachetul Office;

    - detinator permis auto , categorie B

    - Cunoasterea limbii engleze

    Responsabilitati

    - identificarea potentialilor clienti si a necesitatilor acestor;

    - Cresterea portofoliului de client;

    - promovarea si comercializarea produselor si serviciilor societatii;

    - prezentarea produselor;

    - acordarea de consultant si consiliere clientilor;

    - intocmirea ofertelor de pret;

    - buna administrare a relatiilor cu clientii actuali si potentialii client;

    BENEFICII:

    - salariu motivant;

    - masina pentru deplasari;

    - Echipa tanara si dinamica, mediu de munca placut.

    Postul este unul mobil: dimineata se ocupa de vanzari in showroom, iar in a doua parte a zilei discuta cu potentiali clienti, lasa oferte la firme etc.