Dispeceri medie sau inalta tensiune- Muntenia

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Dispeceri medie sau inalta tensiune- Muntenia active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Giurgiu
  • Ilfov
  • Actualizat la: 25.02.2022

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Recrutam Dispeceri medie sau inalta tensiune pentru clientul nostru, E-Distributie Muntenia, una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România. Compania gestionează rețeaua electrică din București, județele: Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/ retehnologizare/ digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

    Ce ne-am dori noi sa ai;

    - Studii superioare de profil (domeniu energetic sau electrotehnic)- conditie obligatorie
    - Minim 2 ani experienta in domeniul distributiei/ transportului energiei electrice
    - Cunostinte operare PC
    - Abilitati analitice
    - Capacitatea de lua decizii in conditii de stres
    - Dorinta de a invata si a te perfectiona in domeniu
    - Disponibilitate la lucrul in ture (6 ore/zi L-D, cu respectarea repausului saptamanal)

    Responsabilitati

    - Conducerea operativa a instalatiilor electrice de medie sau inalta tensiune
    - Asigurarea continuitatii in alimentarea cu energie electrica
    - Efectuarea manevrelor prin sistemul de telecontrol
    - Inregistrarea în evidenţele operative (inclusiv prin intermediul softurilor dedicate) a evenimentelor de exploatare apărute in reţelele de IT respectiv MT din zona alocata
    - Redactarea de rapoarte corespunzatoare

    Alte informatii

    Ce iti oferim noi:

    • Posibilitatea de a-ti construi o cariera in cadrul unei companii stabile pe piata
    • Beneficii extrasalariale
    • Zile suplimentare de concediu de odihna sau cu diferite ocazii
    • Traininguri si certificari in domeniu

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (130)