Inginer CAD Designer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Inginer CAD Designer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Actualizat la: 08.05.2022

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Candidatul potrivit:
    - Absolvent studii superioare tehnice
    - Experienta anterioara intr-un post similar 3-5 ani – prezinta avantaj
    - Experienta in constructia 3D, program Lectra, Diamino - constituie avantaj
    - Aptitudini practice în tăierea pe CAD Solidworks
    - Cunostinte de limba engleza, nivel mediu/avansat
    - Cunostinte pachet Microsoft Office (Excel, Power Point)
    - Cunostinte despre materiale textile – prezinta avantaj;
    - Abilitatile de colaborare, comunicare, analitice si de adaptare fac parte din bagajul candidatului.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Implementează noi tehnologii in productie
    - Elaborarea taierilor prin CAD la stadiul -gata pentru productie
    - Realizarea modelelor si desenelor 3D;
    - Crearea de imagini în secțiune transversală pe computer
    - Introducerea și întreținerea tuturor datelor relevante pentru model în sistemul nostru IT
    - Calculeaza consumul de material si timpii de taiere;
    - Participa la coordonarea proiectelor de imbunatatire derulate in cadrul companiei;
    - Implementeaza sarcinile de serviciu in conformitate cu documentatia interna.

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Pachet salarial negociabil
    -Oportunitati de dezvoltare profesionala in cadrul companiei
    Locatie:
    -SIBIU, Sura Mica