Director Calitate

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Altele
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Chitila
  • Ilfov
  • Actualizat la: 28.11.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Studii superioare profil tehnic/domeniul alimentar : medicina veterinara, chimie alimentara;
    - Experienta 5 ani intr-o pozitie similara (domeniul alimentar: carne) – prezinta avantaj;
    - Cunoasterea standardelor de calitate IFS versiunea 6; ISO22000; ISO 9001;
    - Abilitatile de organizare, planificare si comunicare fac parte din bagajul candidatului.

    Responsabilitati

    - Elaboreaza documente specifice, asigura implementarea si mentinerea sistemului de management al calitatii in conformitate cu cerintele standardului ISO;
    - Asigura evaluarea si solutionarea reclamatiilor primite de la clienti;
    - Organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza analizele de contract in conformitate cu procedura aplicabila, in scopul detectarii eventualelor probleme posibile;
    - Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii;
    - Sprijinirea procesului de integrare a angajatilor si realizarea procesului de instruire in domeniul calitatii;
    - Oferirea informatiilor necesare membrilor echipei;
    - Oprirea productiei in cazul unor probleme remarcabile de calitate;
    - Asigurarea calitatii produselor companiei in fata clientilor;
    - Sustinerea colaborarii interne/externe intre departamente si/sau grupuri;
    - Constientizarea si respectarea tuturor standardelor de calitate si/sau altor standarde si directive.

    Alte informatii

    - Pachet salarial negociabil;
    - Se lucreaza intr-un singur schimb;
    - Asigurare/decontare transport;
    - Tichete de masa;
    - Diferite prime si bonusuri;