Contabil - Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Electromontaj active.

Vezi toate job-urile Contabil - Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Electromontaj
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 18.11.2021

    Electromontaj este o companie globală de construcții-montaj, cu sediul în România, cu proiecte în întreaga lume. Proiectăm, construim, transformăm şi menţinem infrastructura pentru distribuţia inteligentă a energiei electrice.

    Cerinte

    Experienta in domeniu de minim 2 ani
    Cunostinte Charisma de preferat
    Cunostinte limba straina: engleza nivel minim mediu conversational
    Cunostinte Operare PC: Pachet Office nivel mediu
    Studii superioare finalizate – profil economic
    Excelent comunicator
    Spirit de echipa
    Rezistenta la lucru sub presiune

    Responsabilitati

    Evidenţa documentelor primare privind operaţiile de gestiune, încasări şi plăţi de orice natură
    Intocmirea registrelor de contabilitate
    Evidenţa sintetică şi analitică privind contabilitatea operaţiunilor de capital, a imobilizărilor, gestiunii de valori materiale şi băneşti, terţilor, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor, rezultatelor financiare în conformitate cu legislaţia în vigoare
    Intocmirea ordinelor de plată, evidenţa încasărilor şi a plăţilor; întocmirea declaraţiilor fiscale, a operaţiunilor contabile aferente închiderii de lună
    Intocmirea situaţiei rezultatelor financiare şi a obligaţiilor fiscale, a declaraţiilor fiscale şi transmiterea acestora la Administraţia Financiară în termenele prevăzute de legea fiscală;
    Asigura derularea importurilor
    Urmareste situatiile centralizatoare si raporturile solicitate de conducere
    Intretine si actualizeaza baza de date privind furnizorii de produse si servicii
    Asigura inregistrarea si arhivarea copiilor documentatiilor elaborate

    Alte informatii

    Mediu de lucru dinamic;
    Program de lucru flexibil;
    Posibilitate de dezvoltare profesională.

    Aplica fara CV
    4000 - 4300 RON NET / luna
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,