Producator stiri TV

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Aleph News active.

Vezi toate job-urile Producator stiri TV active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Media - Jurnalism active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Radio-Televiziune active pe Hipo.ro

Angajator: Aleph News
Domeniu:
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Radio-Televiziune
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.01.2023

    Aleph News este o televiziune comercială din România, lansată la1 septembrie 2020.

    Este prima televiziune din România bazată pe conceptul de „social television”.

    Aleph News prezintă știri autohtone și globale cu un format de imagine atât 16:9, cât și 9:16, targetul acestui canal fiind publicul smart.

    Aleph News este prima televiziune lansată din seria de canale tematice ale trustului Aleph Media.

    Pentru a ține constant publicul conectat cu actualitatea, Aleph News este prezent la toți marii operatori de cablu din România: Orange, Telekom, Vodafone, RDS & RCS, INES, NEXTGEN, dar și în social media (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube), dar și pe site-ul alephnews.ro, unde transmisia live se poate vedea 24/7.

    Cerinte

    - Ai experienta in televiziune
    - Ai studii in unul din domeniile: Productie de film, Regie teatru sau film, productie multi media etc
    - Esti la inceput de cariera si vrei sa te afirmi si sa iti extinzi bagajul de cunostinte
    - Ai o latura creativa care vrea sa isi puna pe sticla ideile, si o latura organizatorica care intelege importanta planificarii in detaliu
    - Iti place sa lucrezi intr-un platou de filmare si intelegi toate echipamentele de acolo
    - Ai un mic portofoliu prin care poti sa ne arati la ce proiecte ai mai lucrat.

    Responsabilitati

    - Planifica, asigura si coordoneaza resursele necesare pentru filmare din platou
    - Coordoneaza activitatea Asistentului de Productie
    - Verifica scriptul inainte de filmare, il evalueaza si modifica daca este nevoie
    - Se asigura ca proba este filmata conform specificatilor fiecarui produs
    - Se asigura ca toate elementele de pe set se afla in pozitia corespunzatoare: lumini, camera, sunet, décor, chroma etc.
    - Ofera indicatii tehnice si precise operatorului de camera, sunetist, regie etc. si indicatii artistice interpretului / actorului
    - Coordoneaza editarea video – ofera sugestii, indicatii creative pentru montaj

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,