Analist Control Financiar& Reporting (Retail)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Docte Consulting active.

Vezi toate job-urile Analist Control Financiar& Reporting (Retail) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Docte Consulting
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.12.2021

    Organizatiile de masa sunt din ce in ce mai axate pe mecanizare si pe standardizarea oamenilor, aspecte care conduc la disparitia caracteristicilor individuale. In contrast, punem accentul pe puterile intelectuale si spirituale ale omului.
    ​Noi credem în Organizatiile cu un suflet!
    Noi credem in Oameni!
    ​Ne dorim sa avem o noua abordare pe piata recrutarii.
    Ofertele noastre sunt adaptate la cele mai recente tendinte de evolutie ale pieței. Consultantii nostri lucreaza cu pasiune si din pasiune.
    Cautam intotdeauna solutii intelepte pentru a crea 'Fuziunea intre Oameni si Companii'.
    Suntem implicati, creativi, flexibili si motivati de a finaliza cu succes orice proiect!

    Cerinte

    Absolvent de studii superioare economice (de preferat finante-contabilitate)
    Experienta relevanta in domeniu, de preferinta in domeniul Retail si/ sau HoReCa
    Profil analitic, pasiune pentru cifre si pentru raportare, abilitati de analiza si sinteza, atitudine proactiva si capacitate de rezolvare prompta a problemelor;
    Atentie la detalii si capacitate mare dе concentrare;
    Cunostinte avansate de MS Office (Excel in special);
    Persoana orientata spre gasirea de solutii, flexibila, adaptabila;
    Cunostinte bune de limba engleza.

    Responsabilitati

    Realizează analize financiare pentru a sprijini procesul de luare a deciziilor și pregătește rapoarte financiare periodice;
    Calculează și analizează evoluția indicatorilor financiari, oferă recomandări pentru creșterea performanței;
    Contribuie la realizarea previziunilor pe termen scurt și lung bazate pe analiza realizărilor anterioare și a perspectivelor de dezvoltare viitoare;
    Participă la pregătirea documentației și calculațiilor financiare pentru aprobarea proiectelor de investiții, asigură monitorizarea cheltuielilor de investiții și a indicatorilor definiți;
    Evalueaza din punct de vedere economico-financiar clientii si competitia;
    Efectueaza analize permanente ale preturilor de vanzare pentru produsele proprii cat si pentru produsele companiilor cu acelasi domeniu de activitate;
    Intelege si interpreteaza informatii privind structura de cost/de vanzare a produselor;
    Realizeaza analize economico-financiare si de vanzari pentru fiecare decizie de afaceri si ofera consiliere financiara la solicitarea managerilor, in vederea stabilirii obiectivelor economico-financiare si de vanzari ale companiei (tinand cont si de evaluarile realizate la nivelul industriei de profil);
    Colaboreaza cu departamentul contabil in vederea realizarii situatiilor financiare.

    Clientul nostru este un grup de firme din domeniul Retail si HoReCa, cu o vechime de peste 10 ani pe piata din Romania.
    Salariu net este de 5000 lei si se ofera zilnic masa de pranz.
    Sediul firmei este in zona Piata Romana- Piata Victorei.