Events & PR Coordinator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Events & PR Coordinator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.11.2021

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cunoștințe și abilități

    Abilitati excelente de comunicare
    Cunoașterea excelentă a limbii engleză
    Cunoștințe avansate Microsoft Excel, PowerPoint, Microsoft World
    Master în PR / Marketing sau conexe
    O cunoastere in profunzime a fenomenului social media(facebook, twitter, etc)
    Cel puțin 1-2 ani de experiență vor fi foarte apreciați
    Capacitatea de a lucra sub presiune, cu termene;
    Proactiv și dornic să învețe
    Interesul pentru industria auto, industria ceasurilor si cea a luxului, sunt de apreciat
    Programul de lucru: 8h/zi, 9-18
    Locatia este la Romexpo, se lucreaza exclusiv de la birou
    Contractul este pe o perioada initiala de 6 luni, cu posibilitate de prleungire

    Avantajul principal este acela de a avea experienta pe partea de creatie, de a fi planificat si pus in practica evenimente

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Creeaza evenimente cap-coada
    Suport pentru implementarea de proiecte și evenimente, în conformitate cu strategia anuală a organizației (Gale, teste auto, summit-uri, conferințe de presă, mese rotunde, proiecte internationale)
    Gestionează organizarea evenimentelor, coordonează logistica și procesul de follow-up în urma evenimentului
    Suport pentru stabilirea contactelor, discuții și negocieri cu partenerii, furnizorii, agenții, sponsorii sau alte părți implicate
    Creează și îmbunătățește conținutul social media
    Revizuirea și crearea de texte pentru materialele de prezentare
    Negocierea bugetelor pentru evenimente
    Disponibilitate de a călători in afara si in interiorul tarii
    Creeaza strategii de comunicare si promovare, pentru toate brandurile, serviciile si produsele din portofoliul companiei

    Aplica fara CV
    Remote

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (4)