Contabil

Angajator: ALU DESIGN CONSTRUCTION CIVILE
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.10.2021

    ALU DESIGN CONSTRUCTION CIVILE este o companie fondata in Romania in anul 1999, specializata in fatade si care aspira la  primele locuri in domeniu, raspunzand cu fidelitate la infinita varietate de nevoi si dorinte ale clientilor
    nostri. Pentru Romania, ALU DESIGN a reprezentat primul birou de inginerie destinat proiectarii fatadelor - domeniu inovator  pentru acele vremuri.

    Cerinte

    -Studii superioare cu specializare in domeniul financiar contabil;
    -Cunoștințe bune operare PC: MS Office (Excel & Word) & Navigare Internet;
    -Persoana comunicativa, deschisa, sociabila, flexibila ;
    -Pasiune pentru contabilitate si motivatia de a se dezvolta profesional in acest domeniu
    -Atentie la detalii, persoana analitica & organizata;
    -Limba engleza;
    -Spirit de echipa & atitudine pozitiva;
    -Experienta de minim 2-3 ani pe o pozitie similara

    Limba Franceza reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    - Indeplineste activitati de contabilitate primara sub indrumarea sefului de departament si a colegilor de departament. Emitere / inregistrare facturi si extrase de cont in sistemul informational contabil ;
    - Scaneaza si arhiveaza fizic si electronic documentele contabile; (organizeaza, numeroteaza, scaneaza si arhiveaza corespondenta primita la nivel de departament.)
    - Asigura suport si participa la verificari si reconcilieri periodice (cel puntin lunar) ale documentelor si registrelor contabile fizice/electronice.
    - Asigura suport si participa la punerea la dispozitia auditorilor de documente contabile.
    - Intocmeste rapoarte, statistici primare pe subiectele de care se ocupa dar si alte subiecte alocate.
    -Alte sarcini conexe domeniului de activitate realizate sub indrumarea seniorilor din companie.

    Alte informatii

    BENEFICII :
    - Oportunitatea de invatare si promovare;
    - Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica;
    - Asigurare medicala privata;