Inginer Proiectant CFDP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant CFDP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.10.2023

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    – studii superioare de specialitate in domeniu – cai ferate, drumuri și poduri;

    – cunostinte avansate in proiectarea lucrărilor de drumuri si/sau poduri;

    – minim 3 ani experienta in proiectare drumuri și/sau poduri;

    – experienta in intocmire documentatii de proiectare faza SF, DALI, PT-DE, documentatii tehnice pentru obtinere avize si autorizatii conform legislatiei in vigoare;

    – atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;

    – persoana responsabila, flexibila, cu spirit de initiativa.

    – abilitati de lucru atat individual cat si in echipa, auto-organizare;

    – abilitati de utilizare AUTOCAD la nivel avansat;

    – abilitati de utilizare programe specifice de proiectare infrastructura rutiera;

    – abilitati de utilizare MS Office la nivel avansat.

    – pozitia presupune si deplasari – permisul auto poate reprezenta un plus.

    Responsabilitati

    – este implicat in activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitatii pentru noi proiecte;

    – intocmeste documentatiile pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor de la institutiile competente in vederea implementarii proiectului;

    – elaboreaza proiecte de drumuri, platforme, poduri, respectiv planuri de situatii, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantitati;

    – elaboreaza calculele de dimensionare: structuri rutiere, elemente de beton armat, etc., dupa schite, planuri si alte informatii utilizand softurile de specialitate din activitatea sa;

    – acorda asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor respectiv participarea la faze determinante, elaborarea de modificari ale proiectelor si intocmirea dispozitiilor de santier;

    – efectueaza vizite la amplasamente, in diferite faze ale proiectului;

    – gestioneaza in mod adecvat corespondenta electronica si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhiveaza documentatiile aferente activitatii sale: proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (67)