Specialist, Retention

Angajator: Vodafone Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2021

    Vodafone este cel mai mare operator de servicii mobile și fixe în Europa și cel mai mare furnizor de servicii IoT din lume. Operăm rețele mobile și fixe în 21 de țări și 49 de rețele mobile partenere. Vodafone Group are peste 300 de milioane de utilizatori ai serviciilor mobile, peste 28 milioane de utilizatori ai serviciilor de broadband fix, peste 22 de milioane de clienți ai serviciilor TV și peste 130 milioane de dispozitive IoT conectate.
    Susținem diversitatea și incluziunea prin politicile noastre, apreciem și tratăm cu respect toate persoanele, indiferent de rasă, etnie, dizabilitate, vârstă, orientare sexuală, identitate de gen, credință, cultură sau religie.
    Totodată, Vodafone ia măsuri importante pentru a limita impactul companiei asupra planetei prin reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră cu 50% până în 2025, până la net zero până în 2040, prin achiziția de 100% energie electrică din surse regenerabile până în 2025 și până în iulie 2021 în Europa, reutilizând, revânzând sau reciclând 100% din echipamentele noastre de rețea care devin redundante.

    Cerinte

    ​Crezi ca poti sa gasesti o solutie la orice problema? Iti plac provocarile? Iti doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica? Atunci te asteptam alaturi de noi!

    In rolul de Specialist Retention vei construi, adapta si propune clientilor nostrii oferte de servicii cu scopul de a incheia cu success procesul de vanzare/resemnare contract.

    Ce cautam la viitorul nostru coleg?

    - Abilitati de comunicare si relationare
    - Cunostinte solide de lucru pe calculator
    - Capacitate foarte buna de asimilare a informatiilor
    - Afinitatea de a identifica cu success nevoile celorlalti si a le propune o oferta adaptata - Putere de convingere
    - Perseverenta

    Certificari profesionale necesare:
    - diploma de Bacalaureat
    - experienta in Vanzari/ Relatii clienti reprezinta un avantaj
    - limba engleza – nivel mediu

    Responsabilitati

    Viitorul nostru coleg, adica tu, vei primi:
    - Program de training platit (disponibilitate 8h/zi)
    - Activitatea se desfasoara remote, cu posibilitatea de a lucra 1 zi/ saptamana de la sediu
    - Salariu fix si comision, aliniat cu rezultatele obtinute
    - O echipa cu experienta care te va sustine neconditionat
    - O organizatie in care ai posibilitatea sa inveti si sa evoluezi atat de mult cat iti doresti

    Pregateste-te sa cunosti clientii Vodafone din toate colturile tarii, sa le afli povestea si sa le propui solutii adaptate nevoilor personale. Rolul tau este unul extrem de important pentru ca datorita tie clientii Vodafone raman alaturi de organizatie.

    Daca te-am facut curios sau chiar dornic sa ne cunosti, te invitam sa ne trimiti CV-ul tau si negresit ne auzim curand la telefon.