Inginer de productie (tehnolog) pentru departamentul de fiole

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Inginer de productie (tehnolog) pentru departamentul de fiole active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2021

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, o importanta companie ce activeaza in domeniul farmaceutic, recrutam Inginer de productie (tehnolog) pentru departamentul de fiole.

    Cerinte:
    • Studii superioare de specialitate (farmacist, chimist, inginer chimist, biolog, biochimist);
    • 2 – 3 ani experienta in industria farmaceutica;
    •Experienta in producerea solutiilor injectabile reprezinta un avantaj;
    • Cunoasterea proceselor de control optic si etichetare a fiolelor si a echipamentelor aferente fazei de productie coordonate reprezinta un avantaj;
    • O buna cunoastere a Regulilor de Buna Practica Farmaceutica;
    • Abilitati de planificare si organizare;
    • Cunostinte de limba engleza de nível mediu;
    • Bune abilitati de comunicare si de relationare interpersonala.

    Responsabilitati

    • Asigura suport in implementarea si aplicarea documentelor sistemului calitatii, conform RBPF;
    • Coordoneaza realizarea investigatiilor aparute pe fluxul de productie LDF;
    • Revizuieste procesele de fabricatie, si implementeaza schimbarile aparute;
    • Realizeaza revizia dosarelor de fabricatie in concordanta cu modificarile aduse in PF sau STPF;
    • Evalueaza propunerile de transfer produse si elaboreaza datele necesare calcularii fezabilitatilor;
    • Asigura prin cunostinte specifice optimizarea proceselor de productie impreuna cu specilaistii din departamentele conexe;
    • Implementeaza actiuni de imbunatatire a procesului de fabricatie pentru produsele din portofoliul LDF;
    • Instruieste personalul, înregistreaza şi supravegheaza respectarea regulilor GMP.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Alexandria, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (69)