Frezor Universal

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2021

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    jobs.colorful.hr recruteaza 1 Frezor Universal pentru unul din partenerii sai, unul din cei mai mari producatori de motoare electrice din Romania.

    Candidatul ideal:
    • Studii medii/ scoala profesionala;
    • Calificare Frezor;
    • Experienta pe un post similar – minimum 1 an;
    • Cunostinte in domeniul prelucrarii metalelor prin aschiere;
    • Cunostinte de lucru pe masini de mortezat, de rabotat sau diverse masini de frezat (Freza universala, Freza universala pentru scularie: FUS 22, FUS 32);
    • Persoana harnica, organizata, capabila sa respecte termene limita.

    Responsabilitati

    • Supravegheaza ciclul de lucru pentru fiecare utilaj;
    • Efectueaza intretinerea si repararea aparatelor cu care lucreaza - discuri si pietre abrazive, freze, dispozitive de fixare si calibrare, sabloane, aparate specifice de masura si control;
    • Studiaza planurile, schitele sau comenzile primite pentru a evalua specificatiile pieselor si pentru a determina instructiunile de prelucrare, secventele de operare, uneltele si materialele necesare;
    • Regleaza utilajele si selecteaza parametrii regimului de prelucrare in functie de caracteristicile pieselor realizate;
    • Verifica respectarea normelor de calitate a produselor realizate si remediaza deficientele aparute;
    • Asigura mentinerea functionarii corecte a aparatelor si instrumentelor de masura si de control, conform instructiunilor de lucru specificate.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Tichete de masa;
    • Decont transport;
    • Prima de vacanta.