SQL/ BI Developer

Angajator: InCrys
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 28.10.2021

    A COLOURFUL GROUP OF PEOPLE PASSIONATE ABOUT TECHNOLOGY & THE WONDERS OF INFORMATION

    This is us. A fast-moving team, senior enough to assure effectiveness, but young enough to be flexible and transparent, we started out in 2000 as a privately-owned-and-managed business.

    We’re a company with a soul, driven by our values and dedicated to fulfilling our mission to offer world class services, by continuous learning. Our Paladins (just employees in some companies) are empowered to work hard, move up and stand proud.

    With active investment in our people's professional development and with the creative-InCrys-touch, we support our clients throughout the project's life cycle, providing end-to-end technology solutions for mission critical systems, products and services.

    Cerinte

    Căutăm un dezvoltator SQL cu o bază solidă și experiențe de succes în SQL:

    • Server (> 5 ani de experiență) și rapoarte BI de putere (> 3 ani de experiență)
    • Studii superioare (inginer sau echivalent universitar), aveți în mod necesar o experiență confirmată (> 8 ani) în dezvoltarea și întreținerea aplicațiilor
    • Comunicând, aveți abilități interpersonale bune și o abordare riguroasă. Aveți un spirit de analiză și conceptualizare, precum și o bună dispoziție de a lucra în echipă
    • SQL / Transact-SQL prin SQL SERVER, Power BI

    Nice to have:
    • ETL (Abinitio, Talend, Datastage, Informatica, etc), Set language, Excelo
    • SQL Server pe proiecte cu volum mare și/ sau procesare continuă pe parcursul zilei
    • Experiență cu instrumente de versiune a codului, în contextul scripturilor bazei de date SQL
    • Hadoop, Hive, Risk Scaled

    Responsabilitati

    Ca parte a activității noastre, gestionăm modificările instrumentelor utilizate de echipa de afaceri analiști de la Centrul de Sustenabilitate.

    • Analizați impactul schimbărilor asupra sistemului nostru
    • Participați la ateliere cu punctele noastre de contact tehnice și de afaceri
    • Enumerați exhaustivitatea impacturilor, găsiți soluții
    • Gestionați evoluțiile și întreținerea instrumentelor
    • Participați la ateliere cu punctele noastre de contact pentru afaceri
    • Înțelegeți nevoile și ajutați să le acordați prioritate în timpul ceremoniilor Agile
    • Efectuați cereri de dezvoltare și sprijin pentru producție:
    - În SQL, în partea de bază de date
    - În Power BI, pentru partea de raportare
    - ETL Ab initio

    • Respectați regulile de aplicare și arhitecturile tehnice
    • Propuneți nomenclatoare de dezvoltare pentru a îmbunătăți întreținerea
    • Unitatea testează funcționalitățile dezvoltate
    • Ajutați la integrarea aplicației în diferite medii IIS
    • (DEV / INT / UAT / PROD) conform proceselor companiei

    Alte informatii

    Benefits:

    • Medical insurance
    • Annual team building
    • Opportunities to learn and grow your skills
    • Access to online benefits and learning platform
    • AFI Discount Card
    • Gym membership discount - WorldClass

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre InCrys. Consultati Politica de procesare a datelor personale a InCrys >>