Asistent Achiziții Platforma Ștefănești

Angajator: METRO Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 04.12.2021
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Ești pasionat de achiziții? Ești o persoană organizată și cu atenție la detalii? Ai putea fi candidatul ideal pentru rolul nostru de Asistent Aprovizionare Legume Fructe.

    Pentru a avea succes in acest rol, vei avea nevoie de:
    • Bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
    • Persoană foarte motivată, cu gândire orientată către client și standarde de calitate;
    • Seriozitate, loialitate, responsabilitate;
    • Cunoștințe utilizare PC, Microsoft Office (Excel, Word);
    • Limba engleză;
    • Studii superioare, preferabil absolvent al unei facultăți de profil economic.

    Responsabilitati

    Alătura-te echipei și te vei ocupa de:
    • Preluarea, prelucrarea și analizarea comenzilor plasate de magazine;
    • Actualizarea datelor în sistemul informatic intern (fișiere furnizor și detalii despre articole);
    • Asigurarea corectitudinii datelor;
    • Centralizarea ofertelor;
    • Rapoarte de preț de vânzare;
    • Comenzi către furnizori și urmărirea contractelor încheiate cu furnizorii;
    • Verificarea constantă a nivelului de stoc;
    • Întocmirea rapoartelor specifice și a documentației aferente activității;
    • Participarea la elaborarea cataloagelor METRO pentru departamentul din care face parte;
    • Urmărirea constantă a analizelor și studiilor de piață.

    Ce oferim in schimb?
    • Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști;
    • Vei gasi la noi un mediu prietenos si oportunități de dezvoltare;
    • Tichete de masă, vouchere cadou (Paște, Crăciun, fidelitate, etc.);
    • Asigurare medicală.

    METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda.