Inginer Proces Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Excent Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Proces Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Excent Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.10.2021

    EXCENT DEFI ROMANIA, filiala locala a Grupului eXcent - grup de origine franceza, cu o prezenta internationala in continua expansiune (Franta, Maroc, USA) - este specializata in servicii de inginerie, proiectare, consultanta tehnica si managementul afacerilor in procesul industrial.

    Societatea noastra este prezenta pe piata romaneasca inca din anul 2000, ceea ce i-a permis crearea unei retele solide de clienti si parteneri in diverse sectoare de activitate : Aeronautica, Automobile, Naval, Feroviar, Energie.

    Proiectele dezvoltate – « la cheie » - integrand toate etapele tehnice de Proiectare, Conceptie, Proces, Asistenta in Productie, Formare, isi datoreaza succesul calitatii serviciilor oferite, optimizarii costurilor si identificarii variantelor tehnice cu valoare adaugata.

    Cerinte

    - Studii finalizate in inginerie, logistica sau transporturi
    - Capacitate de respectare a termenelor limita si abilitati de negociere
    - Gandire critica si capacitate de luare a deciziilor
    - Experienta intr-un rol similar/logistica reprezinta un avantaj
    - Cunoasterea limbii engleze
    - Capacitate de analiză și sinteză, autonomie, lucru în echipă, inițiativă, creativitate, focusare pe rezultate, organizare, flexibilitate
    - Abilităţi organizatorice, orientare către calitate, cu bune capacităţi de comunicare şi rezolvare a problemelor, spirit de echipă şi iniţiativă
    - Capacitate de lucru în transvers
    - Inițiativă
    - Creativitate în cercetarea de noi soluții

    Responsabilitati

    - Mentinerea calitatii serviciilor logistice
    - Primeste, gestioneaza cererile si efectueaza cu precizie comenzi catre furnizori interni si externi
    - Verifica si urmareste statusul comenzilor lansate
    - Gestioneaza si actualizeaza baza de date cu furnizori, verifica contractele incheiate si le inregistreaza pe cele noi in sistem
    - Gestioneaza comenzile incomplete/gresite si produsele neconforme
    - Mentine legatura cu furnizorii si dezvolta relatii profesionale cu furnizorii noi
    - Respecta procedurile interne referitoare la achizitii
    - Gestioneaza si verifica aspectele referitoare la transportul produselor
    - Coordoneaza si urmareste produsele din punct de vedere logistic
    - Intocmeste planul de transport al produselor si se asigura de livrarea produselor la destinatie, catre dealeri in timp util

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial atractiv compus din salariu net, tichete de masă, prime
    - Abonament medical business
    - Formări în țară și în străinatate

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (226)