Shelf Space Planner

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mega Image active.

Vezi toate job-urile Shelf Space Planner active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: Mega Image
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.11.2021

    Noi suntem Mega la puterea 12.000! Si pentru ca suntem intr-o continua dezvoltare, cautam oameni talentati care isi doresc sa faca parte din Comunitatea Mega, o comunitate bazata pe un mediu de lucru stabil, sustenabil si responsabil social.

    Vino si tu in #ComunitateaMega!

    Cerinte

    De 25 de ani, in Mega Image, povestile de succes se scriu pe perioade lungi de timp. Acestea sunt scrise de oameni pentru care pasiunea pentru excelenta, loialitatea si dorinta de a reusi indiferent de situatii, schimbari sau provocari reprezinta un mod de a trai si de a se dezvolta continuu.
    Vino si tu in #ComunitateaMega!

    Ne dorim ca tu sa vii cu:
    Studii medii absolvite (Bacalaureat);
    Excelente abilitati de organizare, relationare si comunicare;
    Disponibilitate la deplasari (in Bucuresti);
    Proactivitate si implicare;
    Spirit de echipa;
    Atentie la detalii;
    Cunostinte MS Office (Excel, Word);
    Cunostinte de limba engleza (scris, vorbit).

    Ar fi ideal daca ai:
    Experienta anterioara in retail.

    Responsabilitati

    Uite care vor fi responsabilitatile tale:
    Realizarea, actualizarea si intretinerea zilnica a planogramelor (layout-urile rafturilor), in software specializat;
    Participarea activa in procesele de Category Management si in analizele recurente ale categoriilor gestionate (Category Review).
    Realizarea si optimizarea de planograme noi, urmarind principiile de mercantizare si comportamentul de consum al clientilor;
    Urmarirea periodica a performantei produselor si mentinerea unui facing optim (numar fete produs) in planograma pentru evitarea situatiilor de out of stock (OOS) sau overstock;
    Transmiterea catre magazine a planogramelor modificate;
    Oferirea de sprijin magazinelor pentru problemele semnalate si colaborarea cu departamentele IT, Comercial, Stock Replenishment in vederea rezolvarii rapide a tichetelor deschise.
    Oferirea de sprijin echipei de deschideri magazine;
    Definirea in software dedicat a sortimentatiei pentru magazinele noi;
    Actualizarea sortimentatiei magazinelor existente, in caz de modificari;
    Participarea la vizite / deschideri de magazine pentru verificarea planogramelor.

    Nu vei face asta singur, ci alaturi de o echipa pasionata de a lucra cu si pentru oameni. 😊

    Alte informatii

    Asa ca, pune-ti pe lista avantajele de a fi #mega:
    Pachet variat de compensatii si beneficii;
    Card de tichete de masa;
    Bonus anual prin care iti rasplatim performanta si devotamentul;
    Card de reduceri dedicat achizitionarii produselor Marca Proprie Mega Image;
    Suport financiar pentru evenimente speciale din viata ta;
    Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”;
    Posibilitatea de crestere in cariera si mobilitate interna.

    Daca acest rol nu prezinta interes pentru tine, dar stii pe cineva caruia i s-ar potrivi, ne-am bucura sa dai de veste mai departe! 😊

    #MerchandisingTeam #Planogram #ShelfPlanner #MegaImage #Retail

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid