Economist - Sef Contabil - Director Economic

Angajator: Vetro Design
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.10.2021

    Compania noastră este un principal importator, distribuitor și exportator de dispozitive medicale și produse de laborator, produse medico-dentare si veterinare, articole profesionale pentru industria de înfrumusețare si produse de curățenie si igiena in România cu peste 10.000 mp spatiu de depozitare, birouri si productie.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare dе specialitate
    - Experienta min. 3 ani in departamentul financiar contabil
    - Bune cunostinte dе contabilitate si fiscalitate
    - Abilitate dе operare programe specializate financiar-contabile
    - Capabil sa lucreze cu termene si date limita
    - Ordonat, organizat, analitic
    - Capacitate dе comunicare
    - Integritate pofesionala
    - Capacitatea dе a avea atentie distributiva
    - Avantaj cunostinte charisma

    Responsabilitati

    - analiza pe baza de balanta de verificare;
    - calcul impozite si taxe;
    - intocmire declaratii fiscale;
    - reglare fisa pe platitor;
    - intocmire registre de contabilitate;
    - intocmire state salarii;
    - efectuarea de rapoarte la solicitarea clientilor;
    - analiza financiara.

    Vetro Design este o companie cu peste 60 de angajati, si o vechime de 25 ani, importatoare de materiale medicale si cosmetice.