Responsabil precontabilitate

Angajator: Jnnovate
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 30.09.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    CERINTE
    • Absolvent de studii superioare economice,
    • Experienta anterioara in domeniul financiar-contabilitate primara de minim 2 ani
    • Cunostinte de legislatie contabila si fiscala,
    • Cunostinte MS Office;
    • Cunostinte avansate de limba engleza.
    CERINTE SPECIALE
    • Capacitate de lucru in echipa
    • Atitudine proactive
    • Aptitudini analitice
    • Experienta indomeniul de activitate al companiei (IT) este apreciata.
    ABILITATI:
    • Atentie deosebita la detalii, abilitati excelente de analiza, redactare si cercetare.
    • Capacitatea de a trata intr-un mod adecvat informatiile confidentiale,
    • Abilitatile organizatorice,
    • Gândirea analitica si logica si crearea de conexiuni Intre informatii.
    • Capacitatea de analiza si cercetare a conceptelor juridice, a jurisprudentei, a avizelor judiciare, a statutelor, a reglementarilor legale invigoare.
    • Abilitati de gestionare a timpului si organizare: prioritizarea task-urilor si respectarea termenelor limita.

    Responsabilitati

    SARCINI:
    • Gestioneaza si intocmeste documentele de evidenta contabila primara, pe care le preda apoi, in bune conditii, companiei externe de contabilitate;
    • Monitorizeaza si respecta toate contractele de colaborare dintre angajator si partenerii sai;
    • Intocmeste rapoartele interne ale angajatorului ce tin de evidentele financiare;
    • Gestioneaza tot procesul de plata a facturilor emise pentru angajator;
    • Urmarire solduri clienti/incasari la datele scadente aferente si intocmire corespondenta cu clientii, in vederea recuperarii acestora;
    • Raportari institutii de stat;
    • Genereaza extrasele zilnice si le raporteaza catre departamentele operationale si tine legatura cu partenerii bancari.